کد مطلب: 

247378
برای نخستین بار بیش از ۳ هزار ساعت از تاریخچه مخابرات دیجیتالی شد (+فیلم)
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، گفت: در تدوین پروژه تاریخ بصری شرکت مخابرات ایران، بیش از ۳ هزار ساعت از تاریخچه مخابرات به منظور اهمیت حفاظت و نگهداری از داشته‌های فرهنگی کشور و احیای گذشته جمع آوری و احیاء شد تا راهگشای نسلهای بعدی در حوزه ارتباطات کشور باشد.
برای نخستین بار بیش از ۳ هزار ساعت از تاریخچه مخابرات دیجیتالی شد

به گزارش سیتنا به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، مهندس سیدمجید صدری ضمن بیان این مطلب افزود: فناوری دیجیتال این امکان را به وجود آورد که دوباره فیلم های با اهمیت ومحبوب گذشته را به زندگی حال بازگردانیم و ارتباط عمیق تری با گذشته برقرار کنیم براین اساس برای نخستین بار مجموعه فیلم های تاریخی و آرشیو شرکت مخابرات ایران برای حفظ داشته‌ها ازآنالوگ به دیجیتال تبدیل شد.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با تأکید بر اینکه مخابرات با بروز تحول دیجیتال رشد گسترده ای داشته است و جایگاه مناسب بین‌المللی را داراست گفت: ‌تاریخ بصری حوزه مخابرات گنجینه بزرگی از بهترین فیلم هایی است که گویای سیر تحولات فناوری در این حوزه است. 

وی با اشاره به اینکه این پروژه از اردیبهشت ۱۳۹۹ با کمترین هزینه و زمان آغاز شد اظهارداشت: مجموعه فیلم های تبدیل شده بیش از ۳ هزار ساعت از تاریخچه شرکت مخابرات ایران را به همراه دارد که امروز ثبت تجربیات و دانش این مجموعه ضروری و راهگشای نسل بعدی برای اجرای امورمی باشد.

مهندس سید مجید صدری در ادامه افزود: در این پروژه فیلم های مختلفی مانند ۱۶mm , ۳۵mm , Betamax , VHS , BETACAM , MiniDV , DVCAM از آنالوگ به دیجیتال تبدیل و به صورت دسته بندی شده از نظر محتوایی شناسایی و آرشیو شد.

وی با اشاره به اینکه در این پروژه بصری تجربیاتی که نسلهای گذشته با هدف پیشرفت و توسعه کشور بجا گذاشتند، با روایتی بسیار زیبا برای نسل بعدی معرفی و منتقل می شود اظهار داشت: فیلم‌های قدیمی شرکت تکرارپذیر نیستند و بازگو کننده سیر تحولات این حوزه و از داشته‌های تخصصی حوزه ارتباطات کشور محسوب می‌شود، بنابر این برای نگهداری و ترمیم آنها باید این تغییرات صورت می گرفت. 

وی در پایان با اشاره به اینکه تاریخ آینه‌ای از سرگذشت بشر را پیش‌روی انسان‌ها قرار می‌دهد تا با مشاهده تحولاتی که از گذشته‌ها رخ داده درس بگیریم و فردایی روشن را برای آیندگان بسازیم، از همکاران اداره کل ارتباطات و امور بین الملل که در نگهداری، جمع آوری و تدوین این مجموعه عظیم همراهی وتلاش نمودند تا این سرمایه‌های ارزشمندبه یادگار بماند قدردانی کرد.

سیتنا 3

امتیاز: 

هنوز رأی ندارید
2020-08-02 09:25

افزودن دیدگاه جدید