کد مطلب: 

246902
رئیس جمهور در جلسه‌ی هیات دولت:
رئیس جمهور اعلام کرد: می‌خواهم این خبر خوش را به مردم بدهم که می خواهیم وارد نسل پنجم شبکه تلفن همراه ‌شویم و از روزهای آینده نسل پنجم فعالیت خود را در تهران آغاز می‌کند و به تدریج گسترش پیدا می‌کند، این یک تحول بزرگ در زمینه دیجیتال است.
اولین شبکه‌ی نسل پنجم تلفن همراه (5G) در تهران راه اندازی شد/ راه‌اندازی نسل پنجم تحولی بزرگ برای اقتصاد دیجیتال کشور است/ از وزارت ارتباطات می‌خواهم در روزهای آینده پیرامون این تحول به مردم اطلاعات بیشتری ارائه دهد (+فیلم)

به گزارش سیتنا، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت، توانمندی های کنونی دولت در زمینه بهداشت و ارتباطات را در سایه دو اقدام گذشته دولت در حوزه تحول سلامت و تقویت ارتباطات دانست و اظهار داشت: امروز اگر می‌توانیم در آموزش، بهداشت ، کسب و کار و ارتباطات براحتی سخن بگوییم به خاطر این است که فضای مجازی آماده و شبکه ملی اطلاعات را در اختیار داریم.

دکتر روحانی با اشاره به اقدامات دولت در ایجاد و تقویت نسل سه و چهار و انتقال آن تا اقصی نقاط کشور، گفت: امروز نسل سه و نسل چهار تا روستاهای ما هم امتداد پیدا کرده، اگر نبود ما امروز در مضیقه فوق‌العاده بودیم.

رئیس جمهور ادامه داد: حالا می‌خواهم این خبر خوش را به مردم بدهم که داریم وارد نسل پنجم می‌شویم و انشاءالله از روزهای آینده نسل پنجم اینترنت فعالیت خود را در تهران آغاز می‌کند و به تدریج گسترش پیدا می‌کند، این یک تحول بزرگ در زمینه دیجیتال هست. نسل پنجم فقط برای ارتباطات نیست برای اقتصاد دیجیتال کشور است.

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: سال گذشته ما مرکز هوش مصنوعی را تحت عنوان مرکز ۱۷۶ تشکیل دادیم و افتتاح شد که البته یاد شهدای هواپیما بود و امسال هم اعلام می‌کنیم که فعالیت نسل پنجم را شروع کردیم. از وزارت ارتباطات می‌خواهم در روزهای آینده برای مردم در این زمینه توضیحات لازم را بدهد.

دسته بندی: 

امتیاز: 

هنوز رأی ندارید

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید