کد مطلب: 

246894
با تقویت توان تولید در صنعت ICT گام مهمی در جهت توسعه اقتصادی کشور برداشته شد
معاون امور صنایع وزارت صمت از مسیر سبز گمرکی برای ترخیص مواد اولیه مورد نیاز صنایع راهبردی خبرداد و گفت: به رغم محدودیت های متعددی که اقتصاد کشور با آن دست به گریبان است، تسهیل فرآیند تولید و تسریع در تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع مهمترین اولویت وزارت صمت در شرایط کنونی است.
با تقویت توان تولید در صنعت ICT گام مهمی در جهت توسعه اقتصادی کشور برداشته شد

به گزارش سیتنا، مهدی صادقی نیارکی در نشست مشترک با نمایندگانی از کمیته مشترک متشکل از سندیکای مخابرات، اتحادیه پیمانکاران و صادرکنندگان مخابرات و نظام صنفی رایانه کشور با تاکید بر ضرورت خوداتکایی صنعتی در تولید تجهیزات ICT گفت: با تقویت توان تولید در حوزه تجهیزات الکترونیکی و صنعت ICT گام مهمی در جهت توسعه اقتصادی کشور برداشته خواهد شد.

معاون امور صنایع وزارت صمت تصریح کرد: محدودیت های بین المللی و تداوم این سیاست در صنایع مهم کشور، اهمیت توسعه عمق ساخت داخل در صنایع راهبردی را بیش از بیش جدی تر کرده است و ضروری است با ایجاد زیرساخت های صنعتی به سمت تعمیق ساخت داخل در صنایع راهبردی حرکت نماییم.

صادقی نیارکی منافع حیاتی کشور را در تحقق نهضت ساخت داخل توصیف کرد و گفت: طی توافقاتی که با گمرک و بانک مرکزی صورت گرفته است، تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع در اولویت بوده و به زودی بخش عمده ای از اجزا و قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنایع راهبردی کشور از گمرک ترخیص خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش از برگزاری میزهای تخصصی در حوزه ICT و مخابرات خبر داد و گفت: در سال گذشته دو میز تخصصی در این صنعت برگزار شد و امیدواریم امسال نیز در قالب پروژه های مهم و زیر ساختی شاهد تحقق توسعه نهضت ساخت داخل در این صنعت باشیم.

گفتنی است در این نشست که نمایندگانی از کمیته سنا (سندیکای مخابرات ایران، نظام صنفی رایانه‌ای کشور، اتحادیه صادرکنندگان خدمات مهندسی، مشاوران و پیمانکاران صنعت مخابرات ایران) حضور داشتند با بیان مهمترین دغدغه های این صنعت خواستار تسریع در روند تخصیص ارز به تجهیزات فناوری اطلاعات شدند.

انتهای پیام

سیتنا 3

امتیاز: 

هنوز رأی ندارید
2020-07-22 12:41

افزودن دیدگاه جدید