کد مطلب: 

245549
توییتر ۱۷۰ هزار حساب کاربری مرتبط با چین را بست
توییتر ادعا می‌کند که پس از شناسایی کارزارهای تبلیغاتی تحت نفوذ دولت چین، ۱۷۰ هزار حساب کاربری وابسته به آن دولت را مسدود کرده است؛ در حالی که حساب‌ها به گونه‌ای استراتژیک طراحی شده بودند تا دفعات بازدید پیام را به طور مصنوعی افزایش دهند و با حساب‌های فعال درگیر شوند.
توییتر ۱۷۰ هزار حساب کاربری مرتبط با چین را بست

به گزارش سیتنا، توئیتر اعلام کرد که ۲۳ هزار و ۷۵۰ حساب را حذف کرده است و همچنین ۱۵۰ هزار حساب را که برای تقویت محتوای آن حساب‌‌های فعال طراحی شده بود، نیز پاک کرده است.  

این حساب‌ها «یا اصلا هیچ دنبال‌ کننده‌ای نداشتند و یا تعداد بسیار ناچیزی داشتند. حساب‌ها به گونه‌ای استراتژیک طراحی شده بودند تا دفعات بازدید پیام را به طور مصنوعی افزایش دهند و با حساب‌های فعال درگیر شوند.»

۷۸.۵ درصد از مجموعه حساب‌های حذف شده توییتر، اصلا هیچ دنبال کننده‌ای نداشتند.

در عین حال، بعضی از این حساب‌ها هم واقعی بودند و به کاربران قدیمی تعلق داشتند که پروفایلشان احتمالا هک شده و یا برای استفاده در کارزار تبلیغاتی، خریداری شده بودند.

به گفته توییتر، این حساب‌ها برای تبلیغ روایت‌های مطلوب به نفع دولت چین و موارد نامطلوب در باره هنگ کنگ فعالیت می‌کردند و بیشتر به زبان چینی توییت می‌کردند.

این حساب‌های کاربری همچنین بر اعتراض‌های محلی در سراسر آمریکا در پی مرگ جورج فلوید، تمرکز داشتند. همزمان، تایوان و اپیدمی کرونا نیز بخشی از پیام‌های اصلی این حساب‌ها بودند.

پژوهشگران استرالیایی گفته‌اند که این چرخش چین به طرف شبکه‌های اجتماعی غرب، آن هم در حالی که توییتر نیز مانند فیسبوک و سایر شبکه‌های اجتماعی، در حال حاضر همچنان در چین مسدود هستند، نسبتا جدید است.

انستیتوی سیاست استراتژیک استرالیا ( ASPI) می‌نویسد: «انتظار می‌رود که روند تکامل و تقویت (چنین کارزارهایی از جانب چین) ادامه یابد، مخصوصا با توجه به منابع حزب کمونیست چین، که آن را قادر به همسوسازی پیام‌های دولتی در سیاست، رسانه‌های دولتی و عملیات پنهان نفوذ خواهد کرد.»

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2020-06-15 14:46

افزودن دیدگاه جدید