کد مطلب: 

244097
وزیر علوم، تاکید کرد: لزوم استفاده از آموزش‌های الکترونیک در شرایط پساکرونا
وزیر علوم با بیان اینکه مسئولان دانشگاه‌ها در شرایط فعلی باید با اطلاع‌رسانی شفاف نگرانی دانشجویان را رفع کنند، بر لزوم استفاده از آموزش‌های الکترونیک در دوران پس از کرونا تاکید کرد.
وزیر علوم، تاکید کرد: لزوم استفاده از آموزش‌های الکترونیک در شرایط پساکرونا

به گزارش سیتنا، صبح امروز جلسه معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها با منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به صورت مجازی برگزار شد.

در این جلسه غلامی تاکید کرد: حرکت جدید در حوزه آموزش عالی و تغییر از کلاس‌های درس حضوری به آموزش‌های الکترونیکی در فاصله زمانی خیلی کوتاه و بدون آمادگی قبلی، یک دستاورد بزرگ در کشور و اتفاقی خیلی خوب و قابل توجه بوده است.

وی ادامه داد: مسئولان دانشگاه‌ها و آموزش عالی با اطلاع رسانی شفاف‌تر و اقدامات دقیق‌تر، نگرانی‌های دانشجویان عزیز و خانواده‌های محترم شان را برطرف کنند. با استفاده از ظرفیت‌های ایجاد شده و تجربه‌های بدست آمده باید یک سامانه ملی و جامع آموزش‌های الکترونیکی ایجاد شود.

وزیر علوم اظهار داشت: به هیچ وجه نباید این القاء در جامعه شکل بگیرد که دانشگاه‌ها تعطیل هستند. خیر دانشگاه‌ها به هیچ وجه تعطیل نیستند. فقط کلاس‌های درس به صورت حضوری برگزار نمی‌شود و فعلا آموزش‌های آنلاین و مجازی جایگزین آن شده است. سایر بخش‌های دانشگاه‌ها اعم از اداری پژوهشی آزمایشگاه‌ها و بخش دیگر فعال و مشغول ارائه خدمات هستند.

غلامی گفت: استادان فعال و پرتلاش که در شرایط دشوار اخیر کلاس‌های خود را در قالب آموزش‌های الکترونیکی با کیفیت خوبی برگزار و به دانشگاه و دانشجویان کمک کرده اند باید مورد تقدیر واقع شوند.

وی ادامه داد: تشکیل جلسات و شوراهای مختلف در دانشگاه‌ها با حضور جمعی اعضای هیات علمی و مسئولان مرتبط باید به شکل جدی مورد نظارت قرار گیرد.

غلامی همچنین در این جلسه بر لزوم حفاظت و حراست از دستاوردها و تجربه‌های خوب برگزاری آموزش‌های الکترونیک دردانشگاه‌ها و تلاش و برنامه‌ریزی جدی و دقیق برای کم کردن نواقص موجود سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و استفاده از این روش به عنوان یک مدل آموزشی در کنار روش‌های آموزش حضوری در شرایط پس از کرونا تاکید کرد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 3
2020-04-28 14:18

افزودن دیدگاه جدید