کد مطلب: 

243170
برگزاری جلسات مجلس در دوران کرونا؛ تلکنفرانس تلویزیونی با همکاری صداوسیما
مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی توضیحاتی درباره روش جدید برگزاری جلسات علنی پارلمان در دوران کرونا ارائه کرد.
برگزاری جلسات مجلس در دوران کرونایی؛ تلکنفرانس تلویزیونی با همکاری صداوسیما

به گزارش سیتنا، محمد جعفری مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: با توجه به شرایطی که ستاد ملی مقابله با کرونا برای کشور در نظر گرفته و این که هنوز  اعلام نکرده است شیوع این بیماری چه‌زمانی قابل کنترل خواهد بود، هیئت رئیسه مجلس راهکارهای مختلفی را دنبال کرده تا جلسات مجلس با رعایت الزامات پزشکی این ستاد برگزار شود.

وی افزود: هیئت رییسه مجلس تصمیم دارد جلسه علنی آینده را با حضور نمایندگان در صحن برگزار کند؛ اما با توجه به الزامات پزشکی ستاد مقابله با کرونا و منع‌های صریحی که تا کنون از سوی این ستاد  صورت گرفته، راه‌حل‌های جایگزین پیش‌بینی شده که یکی از آنها فناوری دیجیتالی دوسویه و دیگری، استفاده از تلکنفرانس تلویزیونی با همکاری سازمان صدا و سیماست.

مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس تصریح کرد: زیرساخت برگزاری جلسات علنی مجلس با استفاده از تلکنفرانس تلویزیونی و ارتباط با نمایندگان در تهران و سایر استان‌ها با همکاری سازمان صداوسیما در حال فراهم شدن است.

جعفری اضافه کرد: تلکنفرانس تلویزیونی، با تلفیقی از حضور و ارتباط غیرحضوری نمایندگان برای تشکیل جلسات علنی مجلس به‌زودی آماده بهره‌برداری خواهد شد.

مشاور رئیس مجلس در پایان از همکاری سازمان صداوسیما در تدارک این زیرساخت قدردانی کرد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2020-03-31 03:21

افزودن دیدگاه جدید