کد مطلب: 

241325
جریمه‌ی ۲۵ میلیون یورویی اپل بابت کاهش مخفیانه‌ی سرعت آیفون‌های قدیمی
اپل بابت کاهش دادن مخفیانه سرعت آیفون‌های قدیمی، ۲۵ میلیون یورو جریمه شده است، این جریمه را سازمان دیده‌بان رقابت و تقلب فرانسه، پس از آن اعمال کرد که متوجه شد مشتریان از این بابت هشداری دریافت نکرده‌اند.
جریمه‌ی ۲۵ میلیون یورویی اپل بابت کاهش مخفیانه‌ی سرعت آیفون‌های قدیمی

به گزارش سرویس بین الملل سیتنا، سازمان دیده‌بان دی‌.جی.‌سی.‌سی.‌آر.‌اف گفت: به کاربران آیفون اطلاع‌ ندادند که نصب نسخه‌های جدید آی.او.اس (10.2.1 و 11.2) سرعت دستگاه‌هایشان را کاهش می‌دهد.

اپل که در سال ۲۰۱۷ تصمیم به این اقدام گرفته، گفت که موضوع را با مرجع تنظیم مقررات حل و فصل کرده است.

اپل علاوه بر این جریمه، که بابت «جرم عملیات تجاری فریبکارانه از طریق حذف امکانات» است، باید به مدت یک ماه در وبسایت فرانسوی‌زبان خود اعلامیه این موضوع را به نمایش بگذارد.

این شرکت سال گذشته وعده داده بود در مورد کاهش دادن سرعت گوشی‌ها با کاربران صادق باشد. اپل می‌گوید هدف از این اقدام، افزایش عمر گوشی‌هاست، است نه تشویق مشتریان به خرید گوشی‌های پیشرفته‌تر.

هر بار که اپل نسخه جدیدی از سیستم عامل خود به نام iOS را منتشر می‌کند، معضل شکایت‌ از کاهش سرعت فراگیر می‌شود. اپل در سال ۲۰۱۷ عذرخواهی کرد و قابلیت غیرفعال کردن ابزار مدیریت عملکرد را برای کاربران فراهم کرد.

تیم کوک، مدیرعامل اپل، همان موقع گفته بود: «تمام کارهایی که می‌کنیم برای خدمات‌رسانی به کاربران است و هر چه در این باره بگویم کم است. شاید در مواقعی می‌بایست روشن‌تر عمل می‌کردیم اما اقدامات ما همیشه کاملا خالصانه است.»

انتهای پیام

سیتنا 1

امتیاز: 

هنوز رأی ندارید
2020-02-11 23:08

افزودن دیدگاه جدید