کد مطلب: 

238845
اعلام آمادگی شده است تا ظرف یک سال خودروی برقی بومی طراحی و وارد ناوگان شود
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: انجمن‌های تحقیق و توسعه آمادگی دارند تا ظرف یک سال خودروی برقی بومی را طراحی و وارد ناوگان نمایند.
اعلام آمادگی شده است تا ظرف یک سال خودروی برقی بومی طراحی و وارد ناوگان شود

به گزارش سیتنا، حسین مدرس خیابانی در حاشیه اختتامیه جشنواره پژوهش و فناوری در جمع خبرنگاران با تأکید بر اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت به هیچ عنوان اجازه ورود کالاهای غیرضرور به کشور را نخواهد داد، اظهار داشت: این وزارتخانه به شدت مراقب واردات است تا هیچ ارزی برای ورود کالاهای غیرضروری و دارای مشابه تولید داخلی وارد کشور نشود.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون واردات کشور را مواد اولیه، کالاهای واسطه‌ای تولید، قطعات مورد نیاز صنعت و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم که کسری تولید داخلی در رابطه با آنها به چشم می‌خورد، تشکیل می‌دهد و به نظر می‌رسد تعادل ‌قیمت‌ها در سطح بازار هم نشان می‌دهد که واردات صورت گرفته کاملاً ضابطه‌مند و برای تأمین نیازهای داخلی مردم بوده است.

مدرس خیابانی تأکید کرد: در بخش تنظیم بازار، اتکای وزارت صنعت، معدن و تجارت کاملاً بر تولید داخلی است و هر کالایی که از سوی تولیدکنندگان داخلی تأمین شود، اجازه واردات نخواهد داشت ضمن اینکه بخشی از واردات برای تکمیل ذخایر استراتژیک کشور است تا در مواقع ضرور بتوان بازار را تنظیم کرد.

وی با تأکید بر اینکه واردات خودرو به کشور همچنان ممنوع است و هیچ تغییری در سیاست‌های وزارت صنعت در این حوزه ایجاد نشده است، گفت: امروز مدارس کشور به دلیل آلودگی تعطیل شده است بنابراین باید تکلیف ورود خودروهای برقی به ناوگان عمومی را مشخص کرد.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: فناوری‌های جدید در حوزه خودروهای برقی و ورود این خودروها به ناوگان عمومی، مورد تأکید وزارت صنعت است و البته باید تأکید کرد که به هیچ عنوان این خودروها برای ناوگان حمل و نقل شخصی مورد استفاده قرار نخواهند گرفت بلکه در ناوگان حمل و نقل عمومی به کار گرفته خواهند شد.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: انجمن‌های تحقیق و توسعه آمادگی دارند تا ظرف یک سال خودروی برقی بومی را طراحی و وارد ناوگان نمایند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2019-12-16 21:20

افزودن دیدگاه جدید