کد مطلب: 

238176
هشدار اینستاگرامی همتی به خریداران ارز
عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی در تازه ترین موضع گیری خود در خصوص دلایل افزایش نرخ ارز توضیح داد و تاثیر بنزین بر رشد تورم را مورد اشاره قرار داد.
هشدار اینستاگرامی همتی به خریداران ارز

به گزارش سرویس وبگردی سیتنا، رئیس کل بانک مرکزی در این یادداشت به آثار شوک قیمت بنزین و انتظارات تورمی ناشی از آن در بازارهای مختلف از جمله بازار ارز اذعان و تاکید کرد: این روزها مجددا موضوع افزایش نرخ ارز در بازار بحث روز مردم و فعالان اقتصادی است.

در این نوشتار که در صفحه شخصی همتی درشبکه اسنتاگرام منتشر شده ، تاکید شده است: همانگونه که بارها تاکید کردم بانک مرکزی مدیریت علمی و مبتنی بر بنیان های بازار را که طی یک سال گذشته آرامش لازم را به بازار ارز برگرداند ادامه خواهد داد.طبیعتا شوک قیمت بنزین و انتظارات تورمی ناشی از آن، بازارهای مختلف از جمله بازار ارز و ثبات نسبی چند ماهه آن را موقتا متاثر می سازد.

در بخشی از این یادداشت امده است: فارغ از دلایل و آثار اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین، آنچه به اینجانب و بانک مرکزی مربوط می شود استمرار مدیریت اصولی بازار ارز است.

لذا این اطمینان را به مردم عزیز می دهم که همچون گذشته بانک مرکزی تمام تلاش خود را برای برگرداندن ثبات لازم به بازار ارز به کار خواهد گرفت.هموطنان عزیز نیز ریسک سرمایه گذاری در بازار ارز را مد نظر داشته باشند. وی پیش از این دلیل بالا رفتن نرخ ارز را در یادداشت اینستاگرامی خود تلاش صادرکنندگان برای فروش ارز حاصل ازصادرات با قیمت های بالاتر از یک سو و فرارسیدن موعد تسویه‌های بین المللی همزمان با از راه رسیدن سال نو میلادی از سویی دیگر دانسته بود . 

نرخ دلار که در مهر ماه و آبان ماه در کانال یازده هزار تومان قرار داشت ، این روزها در صرافی های بانکی به کانال ۱۲ هزار تومان ورود کرده است و در بازار آزاد نیز قیمت دلار از سیزده هزار تومان فراتر رفته است. هر چند قیمت دلار افزایشی قابل توجه را تجربه کرده است اما به گفته صرافان هنوز شمار مشتریان حاضردر این بازار با افزایش چندانی روبرو نیست.

برخی فعالان بازار امیدوارند که افزایش نرخ ارز منجر به ورود ارزهای خانگی و تعدیل دوباره بازار شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 4
2019-12-06 21:08

افزودن دیدگاه جدید