کد مطلب: 

237807
امکان دسترسی سرمایه‌گذاران و فناورها به امکانات اتاق بازرگانی تهران
در نخستین نشست تجاری‌سازی شرکت‌های دانش‌بنیان سلامت اعلام شد: سرمایه‌گذاران و فناورها به‌واسطه انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان سلامت تهران می‌توانند به امکانات اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تهران دسترسی پیدا کنند و در جلساتی که در سطح وزیر و معاونین وزیر برگزار می‌شود، حضور پیداکرده و نقطه نظرات خود را به مجریان دولت اعلام کنند.
امکان دسترسی سرمایه‌گذاران و فناورها به امکانات اتاق بازرگانی تهران

به گزارش سیتنا، سید ابوالفضل ابوالفضلی، رئیس کمیسیون تجاری‌سازی انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان سلامت تهران در نخستین نشست کمیسیون تجاری‌سازی انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلامت که با حضور سرمایه‌گذاران، صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق‌های غیردولتی، شتاب‌دهنده‌ها و بانک‌ها در یک‌سو و استارتاپ‌ها و دارندگان طرح‌های حوزه سلامت در سوی دیگر برگزار شد، ضمن خیرمقدم به حاضران و مدعوین به روال ارائه طرح‌ها و نحوه بررسی آن‌ها در کمیسیون تجاری‌سازی اشاره و اظهار کرد: دارندگان طرح و ایده کافی است فرمی با محتوای کلی از استارتاپ خود را تکمیل کرده و برای انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان سلامت تهران ارسال کنند؛ این طرح‌ها در کمیسیون تجاری‌سازی مورد بررسی قرار می‌گیرد. در این مرحله اگر ایراد یا نقطه‌نظر کارشناسانه‌ای وجود داشته باشد، به فناور یا دارنده طرح ارائه می‌شود.

رئیس کمیسیون تجاری‌سازی انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان سلامت تهران با بیان اینکه دارندگان طرح را به ارائه اطلاعات تخصصی و فنی طرح‌هایشان مجبور نمی‌کنیم، گفت: در فرم‌های جمع‌آوری اطلاعات اولیه تلاش شده است تا اطلاعات به‌صورت کلی دریافت شود و وارد جزئیات فنی یا مسائل مالی نشویم تا نگرانی برای استارتاپ‌ها یا دارندگان طرح‌ها ایجاد نشود.

ابوالفضلی افزود: درصورتی‌که طرح‌ها از الزامات اولیه برخوردار باشند، با تایید اعضای کمیسیون فرصت طلایی و کلید ورود به نشست تجاری‌سازی و ارائه طرح‌هایشان در حضور سرمایه‌گذاران را به دست می‌آورند.

ایجاد فضای گفت‌وگو میان فناور و سرمایه‌گذار

حسین وطن‌پور، رئیس انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان سلامت تهران نیز در ادامه با ابراز امیدواری از برگزاری نشست‌های تجاری‌سازی در انجمن اظهار کرد: نشست تجاری‌سازی پس از برگزاری چند نشست در دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت با راه‌اندازی و تاسیس انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان سلامت تهران و در جهت واگذاری امور به بخش خصوصی به انجمن واگذار شد و این نخستین نشست تجاری‌سازی است که بخش خصوصی متولی برگزاری آن است.

وی با تاکید بر اینکه باید فضای گفت‌وگو و شبکه‌سازی میان فناوران و همچنین سرمایه‌گذاران شکل بگیرد، افزود: نشست تجاری‌سازی، فرصت و تریبون بسیار خوبی است که در اختیار فناوران قرار می‌گیرد تا سرمایه‌گذار پیدا کنند و با استراتژی‌های سرمایه‌گذاری صندوق‌ها آشنا شوند و از سوی دیگر نیز برای سرمایه‌گذاران هم امکان خوبی مهیا شده تا با طرح‌ها و فضای ذهنی فناورها آشنا شوند. در انجمن انتظار داریم نتایج خوبی از این قبیل نشست‌ها به دست آید.

رئیس انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان سلامت تهران، عنوان کرد: به‌واسطه انجمن، سرمایه‌گذاران و فناورها می‌توانند به امکانات اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تهران نیز دسترسی پیدا کنند و در جلساتی که در سطح وزیر و معاونین وزیر برگزار می‌شود، حضور پیداکرده و نقطه نظرات خود را به مجریان دولت اعلام کنند.

برگزاری مداوم نشست‌های تجاری‌سازی

عباس شاپوری مقدم مدیرعامل صندوق غیر دولتی پژوهش، فناوری و سلامت ثامن نیز با ابراز خوشحالی از حضور پرتعداد سرمایه‌گذاران گفت: چنین نشست‌هایی فرصت تعامل و آشنایی میان سرمایه‌گذاران و صندوق‌های مختلف را مهیا می‌کند و برای ایجاد و حفظ زنجیره تامین ضروری است این نشست‌ها به‌صورت پیوسته و مداوم برگزار شوند.

شاهرخ مهدوی، مدیر اجرایی انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان سلامت تهران نیز در ادامه با تاکید بر اینکه در انجمن تمام تلاش خود را برای ایجاد پلی میان سرمایه‌گذاران و فناورها به کارخواهیم گرفت، گفت: با توجه به نوپا بودن انجمن و تفویض تجاری‌سازی از دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، رایزنی‌های لازم با دانشگاه‌ها، مراکز رشد، سرمایه‌گذارها و فناورها انجام‌شده است. در مرحله نخست ۶ طرح به ما معرفی شد که پس از بررسی‌های لازم یک طرح انصراف داد، یک طرح واجد شرایط نبود و طرح دیگر نیز به دلیل بعد مسافت امکان حضور در نشست را نداشتند.

مدیر اجرایی انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان سلامت تهران افزود: امیدواریم در نشست‌های آتی حداقل با پنج طرح نشست‌های تجاری‌سازی را برگزار کنیم و با جذب حداکثری فناورها و استارتاپ‌ها زمینه و بستر مناسبی را برای یافتن سرمایه‌گذار برای آن‌ها فراهم کنیم.

مهدوی با بیان اینکه به‌زودی انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان سلامت تهران در نمایشگاه‌های سلامت داخلی و بین‌المللی نیز حضور موثری خواهد داشت، گفت: دو رویداد را در نظر داریم؛ نمایشگاه سلامت چین که در سال ۲۰۲۰ برگزار می‌شود و دیگری نمایشگاه مشترک دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلامت ایران و ترکیه است. این نمایشگاه در مهرماه سال آینده در شهر استانبول برگزار خواهد شد و در همین فرصت از سرمایه‌گذاران برای حضور در این دو رویداد بین‌المللی دعوت می‌کنیم.

در ادامه این نشست سرمایه‌گذاران ابتدا به معرفی خود و حوزه‌های فعالیت خود پرداختند و سپس چهار طرح از سوی فناورها به سمع و نظر حاضران رسانده شد که با پرسش و پاسخ‌های صورت گرفته زمینه‌های فعالیت و ظرفیت‌های همکاری طرفین مورد سنجش و ارزیابی قرار گرفت.

پس از ایجاد زمینه آشنایی اولیه و اعلام تمایل حاضران در نشست، وطن‌پور سرمایه‌گذارها را برای کسب اطلاع از جزئیات تخصصی‌تر طرح‌ها به برگزاری جلسه B2B با فناورها دعوت کرد.

در پایان نیز رئیس انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان سلامت تهران، ضمن قدردانی از حاضران، اعلام کرد: از این پس نشست‌های کمیسیون تجاری‌سازی به‌صورت ماهانه در انجمن برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2019-11-29 19:07

افزودن دیدگاه جدید