کد مطلب: 

226288
(فیلم) انتقاد تند هاشمی طبا از ستاره‌مربع های رسانه ملی؛ قبل از انقلاب هم این کار به شکل بلیط بخت آزمایی انجام می‌شد که شرعا ایراد دارد/ کسی دزدی می‌کرد و می‌گفت می‌خواهم کار خیر انجام بدهم، پس صدقه می‌داد/ ظاهرا مراجع تقلید رضایت دارند، چون خبری نشده است
داستان تکراری ستاره - مربع این بار روی آنتن زنده، گریبان سازمان صداوسیما را گرفت و انتقاد شدید هاشمی طبا را در پی داشت.
(فیلم) انتقاد تند هاشمی طبا از ستاره‌مربع های رسانه ملی؛ قبل از انقلاب هم این کار به شکل بلیط بخت آزمایی انجام می‌شد که شرعا ایراد دارد/ کسی دزدی می‌کرد و می‌گفت می‌خواهم کار خیر انجام بدهم، پس صدقه می‌داد/ ظاهرا مراجع تقلید رضایت دارند، چون خبری نشده است

به گزارش سیتنا، مهندس مصطفی هاشمی طبا مهمان برنامه «اختیاریه» شبکه تهران بود و به سوالات مجری برنامه پاسخ داد. برنامه‌ای که مردم را برای مشارکت در برنامه و قرعه کشی ۵ میلیون تومانی در هر برنامه تشویق می‌کند و در بهترین شرایط مانند هفته گذشته، حدود ۵۰ هزار نفر در نظرخواهی شرکت می‌کنند تا بگویند پاسخ‌های مهمان برنامه، صریح و شفاف بوده و یا همراه با محافظه‌کاری.

هاشمی طبا اما در انتهای برنامه، سوالی از مجری برنامه پرسید که او با دستپاچگی پاسخ داد. نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ بعد از درخواست چندین باره مجری از مردم برای مشارکت در نظرسنجی، ناگهان پرسید: آیا شرکت کنندگان پول هم میدن بابت این شرکت شون؟

مجری برنامه گفت: «مردم شرکت میکنن، ستاره...مربع را میگیرن و ازشون سوال میشه که نظرشون درباره مهمان برنامه چیه؟ عدد مدنظر رو انتخاب کنن، این مراحل پولی نیست اما در ادامه ازشون سوال میشه که اگر دوست دارن در یک اپلیکیشن عضو بشن که عضویت در اون اپلیکیشن هزینه داره، که کاملا داوطلبانه است.»

هاشمی طبا هم سوال خود را اینگونه تکمیل کرد: اتفاقا قبل از انقلاب هم یک همچین چیزی بود که دیجیتال نبود؛ بلیت بخت آزمایی بود که می فروختند و قرعه کشی می‌کردند.

مجری برنامه پرسید: شما منتقد این برنامه هستید؟

هاشمی طبا گفت: بله! معتقدم این کار خلاف شرعه و متاسفانه صداوسیما در تمام برنامه‌هایش از این روش استفاده می‌کند!

مجری برنامه که دستپاچه شده بود، گفت: من هم شاید مثل شما یک جاهایی نقد داشته باشم اما سازمان صداوسیما با کلی هزینه، دولت و نهادهای دیگر کمک کنند تا بتواند برنامه سازی کند.

هاشمی طبا گفت: من مقایسه نمی‌کنم اما یک نفر دزدی می کرد و می گفت می‌خواهم کار خیر بکنم بنابراین می‌رفت اون پول را صدقه می‌داد!

وی در پاسخ به این نکته مجری که باید بحث شرعی این موضوع رو پیگیری کرد، گفت: باید علما و مراجع تقلید نظر بدهند که ظاهرا رضایت بدهند چون خبری نشده!

هاشمی طبا در ادامه برای اعلام یک عدد برای انتخاب برنده، گفت: اول استغفار می‌کنم و بعد یک عدد را اعلام می‌کنم.

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2019-03-14 09:18

دیدگاه‌ها

تصویر محمد کریم اخویزادگان
جناب آقای هاشمی طبا ملاحظه فرموده اند و الا جواب اینکه آیا به تماس گیرنده هزینه ای تحمل میشود پاسخ صریخ تری هم دارد و ان اینست بله پول هر پیامک 80 ریال به حساب آبونمان مشترک شارژ میشود و به همین دلیل است که اپراتور های همراه اول و دوم عمدتا اسپانسر این برنامه های فریبنده هستند و بخشی بسیار ناچیز از درامد بی مایه خود از محل میلونها پول پیامک که از مردم دریافت میکنند برای تبلیغ این بساط هزینه میکنند. بلیط بخت آزمائی قمار بازی بود و قمار باز کسی بود که بیست ریال در جیب خود داشت و در این فعل خرام شرکت میکرد . ولی اپراتور ها دزد شب هستند و نه دزد روز چون مشترکین و یا اعضای صغیر خانواده ها را فریفته به تماس پیامکی تشویق میکنند و بیچاره رئیس خانوار است که باید هزینه تلفن را بدهد و صدا سیما هم رسالت ملی خود را رها کره شده هیزم کش قمار بازان به بهائی اندک
ارسال شده توسط محمد کریم اخویزادگان در 24 اسفند 97 - 15:24

افزودن دیدگاه جدید