کد مطلب: 

225630
آذری جهرمی در مراسم بزرگداشت مقام زن در وزارت ارتباطات:
لازم نیست برای حفظ قوام خانواده تحمل در برابر کتک خوردن را به زنان آموزش دهیم/ زنان می توانند نقش موثری در اقتصاد دیجیتال داشته باشند/ مدیران زن وزارت ارتباطات در دولت دوازدهم، رشد چهار درصدی داشتند
همزمان با هفته گرامی داشت مقام زن و ولادت دخت نبی اکرم (ص) فاطمه زهرا (س)، مراسمی با حضور محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و بانوان شاغل در وزارت متبوع برگزار شد.
لازم نیست برای حفظ قوام خانواده تحمل در برابر کتک خوردن به زنان آموزش دهیم / زنان می توانند نقش موثری در اقتصاد دیجیتال داشته باشند/ رشد چهار درصدی مدیران زن وزارت ارتباطات در دولت دوازدهم

به گزارش سیتنا، مهندس آذری جهرمی امروز یکشنبه در مراسم گرامیداشت مقام زن با تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)، گفت: در مجموعه وزارت ارتباطات 17 درصد شاغیلن خانم ها هستند و سهم بانوان در جمع مدیران تا سال 96 و در طول دولت یازدهم به 9 درصد رسیده بود که در حال حاضر با چهار درصد رشد آمار زنان در رده مدیران پایه، میانی و ارشد به 13 درصد رسیده است که این نشان از توجه به توانمندی بانوان و رفع تبعیض جنسیتی در وزارت ارتباطات دارد.

وی، با تاکید بر اینکه گزارش ها نشان می دهد رضایت از عملکرد  بانوان مدیر بسیار بالا است، افزود: توجه به نقش بانوان و به کارگیری آنان در جایگاه های مدیریتی و سپردن مسئولیت های اجتماعی به آنان از برنامه مورد تاکید رییس جمهوری بوده است.

آذری جهرمی، با بیان اینکه وزارت ارتباطات مبحث اقتصاد دیجیتال را به عنوان آینده جهان مورد توجه قرار داده است، تصریح کرد: اقتصاد دیجیتال وابسته به خلاقیت است و خلاقیت جنسیت نمی شناسد و خانم ها می توانند با خلاقیت نقش موثری در این اقتصاد ایفا کنند.    

وی، ادامه داد: نیمی از جمعیت فعال کشور بانوان هستند و ما در حوزه کسب و کار های دیجیتال خانم های موفق و کارآفرین زیادی داریم.

وی با اشاره به اینکه توسعه ارتباطات در کشور دغدغه خانم ها برای کسب و کار را تا حد زیادی برطرف کرده است، اظهار کرد: با توسعه ارتباطات ما شاهد رشد کسب و کارهای زنان در روستاها از جمله «کلپورگان» سیستان و بلوچستان بوده ایم و تلاش امور بانوان برای برگزاری دوره های توانمند سازی زنان با استفاده از ظرفیت های ICT توانسته سهم زیادی برای ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار و کسب در آمد برای آنان داشته باشد.

وزیر ارتباطات، با اعلام اینکه برنامه امور بانوان «وزارت» باید حرکت به سمت برون سازمانی کردن فعالیت ها باشد، گفت: از مشاور امور بانوان و خانواده خواسته ایم که به صورت عملیاتی برای توانمند سازی، آموزش بانوان و فراهم کردن زیرساخت ها کار را جلو ببرد.

آذری جهرمی، خانواده را اولین کانون همه جوامع دانست و گفت: اگر خانواده ها ناهنجاری داشته باشند و وظیفه خود را به درستی انجام ندهند، مشکلات زیادی برای جامعه پدید می آورند زیرا فرزندان در کانون خانواده رشد می کنند و چالش در خانواده در آینده آنان و کشور موثر است. 

وی، با تاکید بر اینکه در صورت سالم بودن بنیان خانواده، مجموعه وزارت ارتباطات مسیر رشد و تعالی را پی می گیرد، گفت: اگر در خانواده زن و مرد وظیفه خود را به درستی انجام دهند در این صورت در مسئولیت اجتماعی هم موفق هستند.

وی، با اشاره به اینکه هیچ دلیلی ندارد که زنان بخاطر مسئولیت خانواده، کار را کنار بگذارند یا برعکس آن به دلیل مسئولیت سازمانی وظایف خانوادگی خود را نادیده بگیرند بلکه باید هر دو را به صورت متعادل در نظر داشته باشند، افزود: یادمان باشد اگر یک سلول که همان خانواده است بیمار شود به کل ضرر می رساند و مجموعه به پیش نمی رود.

آذری جهرمی، با تاکید بر حفظ قوام خانواده گفت: قوام و انسجام خانواده ارزشمند است اما حفظ جان هم مهم است، در صدا و سیما یک فرد را می آورند که 27 بار کتک خورده و باز هم زندگی می کند. لازم نیست برای حفظ قوام خانواده تحمل در برابر کتک خوردن زنان را آموزش بدهیم، بلکه باید حمایت های لازم را به همراه آموزش کافی انجام دهیم تا زنان جامعه رشد کنند.

وزیر ارتباطات، با اشاره به اینکه فضای مجازی باعث رشد آگاهی ها در حوزه های مختلف شده است، گفت: رشد آگاهی ها می تواند انسان را به تصمیمات جدیدی برساند و در زندگی نقش مثبت یا نقش نادرست داشته باشد. رشد و توسعه فضای مجازی باعث شده که ورودی های مختلفی در دسترس ما قرار بگیرد.

وی، افزود: بسیاری از واقعیت هایی که فکر می کنیم در فضای مجازی واقعی است آرزوهایی است که افراد در دسترس دیگران قرار می دهند. باید به خانواده ها برای دیدن واقعیت آموزش دهیم. هر کدام از ما حدی از توانمندی داریم و بنا بر آنچه انتخاب کرده ایم آن واقعیت را پذیرفته ایم . با توسعه فضای مجازی توقعاتی که بر اساس زندگی دیگران در ما به وجود می آید رشد کرده که نتیجه اش شکست در واقعیات است.

آذری جهرمی، با اشاره به اینکه باید از کودکان در فضای مجازی حفاظت کرد، گفت: امروزه فضای مجازی برای کودکان یک سرگرمی است و برای حفاظت از آنها باید ابزارهای مخصوص آنان برای حضور در فضای مجازی را آماده کنیم که مطابق با شرایط سنی خودش از آن استفاده کند.

آذری جهرمی، گفت: ما به عنوان پدران و مادران باید در فضای مجازی از فرزندانمان مراقبت کنیم، زیرا آینده کشور از تلاش این نسل ساخته می شود و اگر کودکان ما خودباوری نداشته باشند و نتوانند روی پای خود بایستند نمی توانند آینده کشور را بسازند.

انتهای پیام

گزارش از "مسعود فاتح"

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 3
2019-02-24 14:07

افزودن دیدگاه جدید