کدخبر :218787 پرینت
11 مهر 1397 - 19:14

پیشنهاد آذری جهرمی برای استانداردسازی فضای مجازی جهت استفاده‌ی کودکان

دبیرکل سازمان بین المللی استاندارد (ایزو) به همراه رئیس سازمان ملی استاندارد با آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دیدار وگفت و گو کرد.

متن خبر

به گزارش سیتنا، وزیر ارتباطات در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از انتخاب شعار سال 2018 به نام  انقلاب صنعتی چهارم یا تحول دیجیتال، گفت: پیشنهاد می کنم سازمان ایزو استانداردهای مورد نیاز در حوزه مسوولیت اجتماعی در فضای مجازی را تهیه کند.

وی افزود: باید استانداردهایی برای حفظ حقوق کاربران و استفاده کودکان از فضای مجازی نیز در دستور کار این سازمان قرار گیرد.

آذری جهرمی تصریح کرد: وزارت ارتباطات ایران آماده هرگونه همکاری با سازمان ایزو برای استاندارد سازی در این حوزه ها است.

در ادامه این دیدار سرژیو موجیکا، دبیرکل سازمان ایزو با استقبال از پیشنهاد وزیر ارتباطات، گفت: این پیشنهاد را از طریق عضو ایرانی شورای فنی این سازمان پیگیری کنید تا بتواند مراحل استاندارد سازی را طی کند.

موجیکا افزود: تهیه استاندارد در حوزه فناوری اطلاعات، فضای مجازی، حقوق کاربران و صیانت از کودکان در فضای مجازی بسیار لازم است.

سرژیو موجیکا، دبیر کل سازمان بین المللی استاندارد در سفر سه روزه خود به ایران با اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری، عیسی کلانتری، رئیس سازمان محیط زیست و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دیدار و گفت و گو کرد و در دانشگاه علم و صنعت تهران پاسخگوی سوالات جمعی از دانشجویان بود.

بر اساس این گزارش، سه سازمان بین الملی کمیسیون بین المللی الکترونیک (IEC)، اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) و سازمان بین المللی استاندارد (ISO) در بیانیه مشترکی شعار سال 2018 را به نام انقلاب صنعتی چهارم یا تحول دیجیتال نامگذاری کرده اند.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.