کد مطلب: 

213476
شنود صحبت‌های یک زوج آمریکایی توسط اسپیکرهای آمازون
اسپیکر "اکو" شرکت آمازون صحبت‌های یک زوج را بدون اطلاع آنها ضبط کرده و برای یکی از دوستانشان فرستاده است. آمازون توضیحات تکنیکی جالبی ارائه کرده است که هشداری برای میلیون‌ها کاربر به‌شمار می‌رود.
شنود صحبت‌های یک زوج آمریکایی توسط اسپیکرهای آمازون

به گزارش سیتنا به نقل از دویچه وله، یک زوج ساکن پورتلند ایالات متحده توسط تلفن یکی از دوستانشان متوجه می‌شوند که اسپیکر "اکو" یا "آلکسا"ی آنها صبحت‌هایی را که در باره خرید کف‌پوش چوبی داشته‌اند، بدون اطلاعشان ضبط کرده و برای آن دوست فرستاده است.

شرکت آمازون، تولیدکننده این گونه اسپیکر، در توضیح فنی این اتفاق گفته است: این زوج در صحبت‌های خود از "آلکسا" نام برده‌اند و همین باعث فعال شدن اسپیکر شده است. در صحبت‌های این زوج از واژه‌های "پیام بفرست" هم استفاده شده که اسپیکر را برای فرستادن آماده کرده است. به احتمال زیاد اسپیکر پرسیده است: "برای چه کسی؟"

زوج آمریکایی بدون اینکه پرسش آلکسا را شنیده باشد، در ادامه‌ی صحبت‌های خود نام یکی از دوستانشان را برده‌اند یا از واژه‌ای شبیه نام آن دوست استفاده کرده‌اند و این خود باعث فعال‌شدن اسپیکر برای ارسال فایل‌ صوتی به آن دوست شده است.

آمازون تاکید می‌کند که چنین اتفاقی نادر اما امکان‌پذیر است، به همین دلیل وعده داده که این ضعف امنیتی را در اسپیکر‌های اکو (یا آلکسا) از بین ببرد.

زوج آمریکایی از آمازون خواستار تعویض اسپیکرشان با گونه دیگری که امن‌تر باشد شده‌‌اند اما این شرکت به خواست آنها پاسخ نداده است.

میلیون‌ها نفر از اسپیکر هوشمند اکو استفاده می‌کنند و هنوز معلوم نیست که آیا از نظر حقوقی آمازون موظف به تعویض دستگاه‌های ناامن هست یا نه.

کارشناسان حوزه امنیت سایبری در ماه گذشته‌ی میلادی این قابلیت اسپیکر اکو را کشف کردند و در باره‌ی این حفره‌ی امنیتی هشدار دادند. به اعتقاد آنها، اسپیکر‌های هوشمند و پرطرفدار می‌توانند در شرایط گوناگون صدای کاربران را بدون اطلاع آنها ضبط و در اینترنت پخش کنند.

قابلیت‌های گوناگون

اسپیکرهای هوشمند اکو می‌توانند علاوه بر اطلاعات عمومی و اخبار، موزیک و کتاب صوتی نیز در اختیار صاحبان خود قرار دهند و در رساندن پیام‌ آنها به کاربران اینترنتی کمک کنند.

علاوه بر این با برخی لوازم خانه‌ هوشمند هم سازگارند و قادر به کنترل لامپ و سویچ دستگاه‌های گوناگون هستند.

اسپیکر اکو بدون لمس و با صدای صاحبش کنترل می‌شود و همواره در حال یادگیری و هوشمندترشدن است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2018-05-27 00:44

افزودن دیدگاه جدید