کد مطلب: 

206824
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با استاندار خراسان رضوی:
حجم پیامک‌های نامشروع کاهش می‌یابد/ بهبود کیفیت ارتباطات در مشهد بسیار حایز اهمیت است/ دومین پارک فناوری سجاد در مشهد راه‌اندازی می‌شود
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان اینکه خراسان رضوی و شهر مشهد از ویترین های مهم کشور است و عمده توریست هایی که به کشور وارد می شوند به قصد زیارت امام رضا (ع) مدتی را در مشهد می‌گذرانند، گفت: مقایسه کیفیت ارتباطات و سرویس هایی که در مشهد دارند با کشورشان، می تواند نمودی از پیشرفت و توسعه ایران اسلامی باشد.
حجم پیامک‌های نامشروع کاهش می‌یابد/ بهبود کیفیت ارتباطات در مشهد بسیار حایز اهمیت است/ دومین پارک فناوری سجاد در مشهد راه‌اندازی می‌شود

به گزارش گروه دریافت خبر سیتنا از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشستی با استاندار خراسان رضوی، گفت: بیش از 1300 روستای خراسان رضوی تا پایان سال از خدمات ارتباطی و شبکه سراسری ارتباطات تلفن همراه برخوردار شوند.

مهندس محمد جواد آذری جهرمی افزود: این روستاها تا قبل از این فاقد سیستم های ارتباطات تلفن همراه بودند که از این تعداد 500 روستا همزمان با دهه فجر و حدود 900 روستای دیگر تا قبل از نوروز به انجام و بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه طی یک سال اخیر حجم قابل توجهی  پروژه در حوزه روستایی انجام شده است، گفت: با این اقدام 55 درصد مناطق روستایی استان به شبکه ارتباطی سراسری وصل می شوند و حداقل دو اپراتور تلفن همراه در 1300 روستا پوشش کامل دارند.

وی عنوان کرد: در موضوع خدمات دیگر در حوزه روستایی هم  تا کنون پوشش خدمات بانکی از طریق پست بانک در تعدادی از روستاها با نصب ATN انجام شده است و طی جلسه ای با دست اندرکاران امر مقرر گردید برای تعدادی دیگر از روستاها هم تا قبل از اردیبهشت ماه با تامین منابع، تعدادی  خودپرداز تهیه و نصب شود.

جهرمی در ادامه با بیان اینکه خراسان رضوی و شهر مشهد از ویترین های مهم کشور است و عمده توریست هایی که به کشور وارد می شوند به قصد زیارت امام رضا (ع) مدتی را در مشهد می‌گذرانند، گفت: مقایسه کیفیت ارتباطات و سرویس هایی که در مشهد دارند با کشورشان، می تواند نمودی از پیشرفت و توسعه ایران اسلامی باشد.

وی اظهار کرد: از این رو اهمیت بهبود کیفیت ارتباطات در مشهد علاوه بر تامین رفاه مردم موضوعی کلیدی از بعد ویترین جمهوری اسلامی ایران، برای ما بسیار حایز اهمیت است.

آذری جهرمی با اشاره به سفر چند ماه قبل خود و مقایسه شاخص ها در این حوزه گفت: چند ماه قبل خدمات ارتباطی وضعیت خوبی نداشت ضمن آنکه الان هم به حد رضایت نرسیده اما پیشرفتهای  خوبی صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: دو سه مورد از اپراتورها پیشرفت خوبی در این چند ماه در توسعه دامنه ارتباطاتی خود داشتند اما یکی از اپراتورها علی رغم آماده سازی زیرساخت ها شرایط و ظرفیت قابل قبولی ندارد.

به گفته وی، اپراتورها تفاهمات خوبی با شهرداری مشهد و آستان قدس رضوی برای پوشش مناطق اطراف حرم و شلوغ داشته اند و امیدواریم تا عید امسال کیفیت ارتباطات و خدمات ارتباطاتی در این کلانشهر مذهبی متفاوت شده و بهبود یابد.

وی در ادامه در بحث اشتغال در حوزه ICT گفت: در این حوزه زحمات زیادی در یک سال اخیر کشیده شده از جمله آنکه دومین پارک فناوری سجاد که نخستین آن در تهران دایر شده ، در مشهد شکل می گیرد تا کمکی برای تکمیل زنجیره اشتغال در این حوزه باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در ایام دهه فجر بازدید مجددی  از استان برای پیگیری پروژه ها و به صورت خاص بحث اشتغال در حوزه ICT  دارم و تصمیم گیری لازم را با همفکری استاندار در این بخش خواهیم داشت.

وی در بحث پیام های تبلیغاتی و ارزش افزوده هم گفت: در کمیسیون تنظیم مقررات چهار جلسه روی این موضوع بحث و بررسی شد موضوع  پیامک هایی که برای مردم مزاحمت ایجاد می کند.

وی افزود: در واقع این شرایط  ناشی از چرخه مقرراتی نامناسب است زیرا اگر در این چرخه برای تبلیغات مشروع فضای مناسب نداشته باشیم و به صورت کامل جلوی آنها را بگیریم که روال کنونی ما نیز همین است به طور طبیعی تبدیل به فرآیند و  مشخصاتی خارج از چارچوب شده و برای مردم زحمت ایجاد می کند.

وی ادامه داد: هر چند وقت یکبار هم  برخورد می شود اما چون علت برطرف نشده معلول های متعدد ایجاد می گردد.

آذری جهرمی یکی از مباحث نشست کمیسیون تنظیم مقررات  را مربوط به تعیین مقررات در حوزه پیامکهای تبلیغاتی عنوان کرد و گفت: بر اساس مصوب کمیسیون، پیامک ها به دو دسته کلی با شش زیرمجموعه تقسیم بندی شده و برای هر کدام مقررات خاصی وضع و برای اپراتورها تکالیفی تعیین شده است.

وی گفت: بر این اساس به صاحبان محتوا اجازه می دهد که کسب و کار مشروع خود را داشته باشند و پیامک های تبلیغاتی صحیح راه خود را یافته و میزان و حجم پیامکهای نامشروع کاهش می یابد و برخورد و متوقف کردن آنها راحت تر خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه ارسال پیامک های تبلیغاتی ممنوع است، اما راهکارهایی دیده شده که اگر مشترک علاقمند بود طی پیشنهاد بسته های تشویقی به وی و با اجازه او نسبت به ارسال این پیامک ها اقدام کنند.

به گفته وی، تدوین پرتالی برای دسترسی مردم برای آنکه بتوانند پیامک های دریافتی و محل و مکان و زمان آن را ارزیابی کنند هم دیده شده و امیدواریم با اجرای آنها بخشی از مشکلات حل شود و فضای کسب و کارهایی که می توانند از طریق پیامک ها ارتزاق کنند هم باز شود.

به گزارش سیتنا، استانداری خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: از ابتدای دولت دوازدهم بالغ بر شش هزار میلیارد ریال پروژه در حوزه شرکت های زیر مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خراسان رضوی به اجرا در آمده است.

علی رضا رشیدیان از توجه ویژه وزیر ارتباطات و فناوری برای حل مشکل ارتباطی در مشهد به ویژه در ایام پیک قدردانی کرد و افزود: با توجه به پروژه هایی انجام شده و ارتقا کیفیت ارتباطات و تکمیل دولت الکترونیک انجام بسیاری از امور که خود تا پیش از این نیازمند مراجعه و پیگیری حضوری بود در حوزه روستایی و شهری از این طریق انجام می شود.

استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: نگاه ویژه وزیر ارتباطات به حوزه اشتغال در این بخش موجب شده فضاهای جدیدی در حوزه IT  و ICT در استان رو به رونق و شکل گیری باشد.

رشیدیان افزود: در این راستا پارک فناوری سجاد 2 در حوزه فناوری ارتباطات در مشهد به زودی راه اندازی می شود که در کنار پارک علم و فناوری دانشگاه این فرصت را برای شرکت های فناور در حوزه IT و ICT  برای استفاده افراد مستعد و فعال در این حوزه ایجاد کند تا بتوانند با استفاده  از این ظرفیت کار خود را به حد قابل قبولی از توسعه برسانند.

وی اظهار کرد: این فضا می تواند چرخشی برای ایجاد اشتغال بهتر باشد ضمن آنکه در خراسان رضوی کریدور فناوری رضوی را هم وجود دارد و ایجاد این پارک هم در این راستا خواهد بود.

وی گفت: این پارک ظرفیتی برای راه اندازی ابتدایی و مقدماتی فعالیت برای  تمام جوانان با استعداد استان در این حوزه است و در واقع در حکم مرکز شتاب دهنده بسیار خوبی برای شرکت های فعال در این حوزه می باشد.

استاندارتصریح کرد:  پارک سجاد 2 در فضای بسیار مناسبی راه اندازی می شود و بعد از تهران با توجه به ظرفیت و استعدادی که در جوانان استان وجود دارد به سرعت در این حوزه شاهد رشد و توسعه خواهیم بود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2018-01-27 00:46

افزودن دیدگاه جدید