کد مطلب: 

203354
در راستای حضور شرکت صنایع ارتباطی آوا در نمایشگاه ITU بوسان کره جنوبی؛
مدیرعامل آوا: تولیدات داخلی صنعت مخابرات قابل رقابت با رقبای تجاری خارجی است
مدیرعامل شرکت صنایع ارتباطی آوا، تاکید کرد: عزم کردیم با تکیه بر دانش نهادینه و اندوخته شده‌ی خود در صنعت مخابرات، به جهانیان نشان دهیم که تولیدات داخلی فناوری در سطح هسته‌های اصلی و کاربردی صنعت مخابرات مانند NGN و IMS نه تنها در کشورمان عملیاتی است، بلکه قابل ارائه و رقابت با سایر رقبای تجاری است.
مدیرعامل آوا: تولیدات داخلی صنعت مخابرات قابل رقابت با رقبای تجاری خارجی است

"فریبرز نژاد دادگر" در گفت‌وگو با خبرنگار سیتنا،در راستای حضور صنایع ارتباطی آوا در پاویون ایران نمایشگاه 2017 ITU Telecom World، با بیان اینکه حضور در نمایشگاه های تخصصی، علی الخصوص در سطح نمایشگاه‌هایی با گرایش نوآوری در فناوری مانند ITU که جایگاه هر کشوری را از لحاظ رشد و توسعه در صنعت مربوطه تعیین می کند، گفت: حضور شرکت‌های فناور و خصوصی در کنار دولت نه تنها به ارتقاء سطح توسعه فناوری در صنعت کشور عزیزمان کمک خواهد کرد بلکه امکان تعامل و بازارگشائی در سطحی فراتر از بازار عام برای شرکت کننده را ایجاد خواهد کرد، بنابراین ضمن ارائه‌ی تولیدات فناورانه خود برای راه حل جامع سرویس های مخابراتی مبتنی بر IP، اقدام به بازاریابی و فروش محصول خواهیم کرد.

وی افزود: شرکت صنایع ارتباطی آوا در سال جاری تصمیم دارد در نمایشگاه‌های مرتبط با فعالیتش، حداقل در کشورهای همجوار حضوری جدی و فعال‌تر داشته باشد و در نمایشگاه 2017 ITU Telecom World بوسان هم به عنوان معتبرترین و مهمترین رخداد نمایشگاهی سالیانه که از 25 تا 28 سپتامبر 2017 (سوم تا ششم مهرماه 96) در بوسان کره جنوبی برگزار خواهد شد، حضور خواهیم داشت.

دادگر، خاطرنشان کرد: اخیرا نیز توافق نامه‌ای با یک شرکت خارجی به امضا رسیده که در داخل کشور یک پروژه‌ی مشترک اجرا کنیم و طرف قرارداد نیز تعهد کرده که به آن کشور نیز صادرات متقابل داشته باشیم؛ امسال تلاشمان پیگیری جدی صادرات است و البته تمام تمهیدات و ملاحظات لازم را درباره‌ی فعالیت‌های صادراتی مدنظر داریم و با دقت برنامه ریزی می کنیم.

مدیرعامل شرکت صنایع ارتباطی آوا، در عین حال تصریح کرد: شرکت‌ها باید توجه به تحولات فناوری در کنار سایر مشغله‌های روزمره‌ی کاری خود داشته باشند تا در برابر تحولات صنعتی و فناوری غافل گیر نشوند؛ در همین حال، مطالعات آینده و آینده پژوهی در شرکت ما نقش پررنگی دارد و مورد توجه اعضاء هیات مدیره‌ی شرکت است.

وی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با سیتنا در مورد برنامه‌های آتی شرکت طی 5 سال آینده نیز توضیح داد: از برنامه های مهم ما این است که بستر مناسب و در جایگاه شان نخبگان و فارغ التحصیلان با استعداد کشورمان ایجاد کنیم، محصولات شرکت را منطبق با تکنولوژی روز دنیا توسعه  دهیم و در بازارهای منطقه‌ای البته با کمک و حمایت دولت و سازمان‌های ذیربط نفوذ کرده و صفحه‌ی جدیدی در صادرات محصولات صنعت مخابرات باز کنیم.

مدیرعامل شرکت صنایع ارتباطی آوا، خطاب به فارغ التحصیلان و متخصصان داخلی، گفت: توصیه‌ی من این است که در شرکت‌های داخلی فعالیت کنند و با این کار از نسل امروز و فردای کشور حمایت کرده و به جای رفتن به خارج از کشور، وارد شرکت‌هایی مانند آوا شوند تا صنعت داخلی ارتقاء یافته و از تخصص‌شان در راستای پیشرفت کشورشان‌ استفاده شود.

وی با تاکید بر اینکه از تمام روش‌های مدیریتی برای جذب نیروهای نخبه و رضایت‌مندی شغلی نخبگان در این مجموعه استفاده خواهد شد، بیان کرد: توسعه‌ی همکاری‌های اقتصادی، ارتقاء سطح صادرات و تولیدات، ایجاد و فراهم آوری زمینه‌های لازم برای برقراری رقابت‌های سالم داخلی و بین‌المللی و  بسترسازی برای انتقال فناوری و دانش روز را از می توان از جمله مزایای حضور در نمایشگاه‌های بین المللی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه تا پایان سال در چند موضوع مختلف و اهدافی که در نظر داریم گام خواهیم برداشت، درباره‌ی افق و چشم انداز شرکت تا سال 2020، گفت: تا سال 2020 صنایع ارتباطی آوا ضمن حفظ جایگاه برتر در صنعت مخابرات کشور، در صادرات هم جایگاه قابل توجهی خواهد داشت و قطعا فروش داخلی آن با صادراتش به یک نقطه تعادل می‌رسد و سهم مهمی از فروش سالیانه از محل بازار خارجی حاصل خواهد شد.

گفتنی است؛ نمایشگاه 2017 ITU Telecom World بوسان به عنوان معتبرترین و مهمترین رخداد نمایشگاهی سالیانه ITU ، از 25 تا 28 سپتامبر 2017 (سوم تا ششم مهرماه 96) در بوسان کره جنوبی برگزار خواهد شد و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه‌ی ارتباطات و مخابرات ایران نیز همراه با سایر تاثیرگذاران حوزه ارتباطات در دنیا، در قالب پاویون کشورمان در این نمایشگاه حضور خواهند یافت.

در همین حال، وزرا، قانونگذاران، سیاست‌گذاران و مقامات عالی‌رتبه‌‌ی حوزه‌‌ی ICT از کشورهای مختلف دنیا به همراه سرمایه‌گذاران بین المللی، طی حضور در نمایشگاه سال جاری ITU Telecom World بوسان با کارشناسان و شرکت‌های حاضر در نمایشگاه تبادل نظر کرده و برای همکاری مشترک و اجرای پروژه‌های مختلف برنامه‌ریزی می‌کنند.

نمایشگاه سالیانه‌‌ی ITU علاوه بر برگزاری کارگاه‌ها و فروم‌های مختلف، با سخنرانی مقامات عالی رتبه‌‌ی دولتی و خصوصی حوزه‌ی ICT از کشورهای مختلف دنیا و مقامات ITU همراه خواهد بود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2017-09-23 00:50

افزودن دیدگاه جدید