کد مطلب: 

199680
کارت‌های ویژه جایگزین پول خرد می شود
بانک مرکز کره جنوبی اعلام کرد که یک طرح آزمایشی را به جریان می‌اندازد که در صورت موفقیت، زمینه حذف سکه از مبادلات روزمره را فراهم خواهد آورد.
کارت‌های ویژه جایگزین پول خرد می شود

به گزارش سرویس بین الملل سیتنا به نقل از خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، به گفته بانک مرکزی کره جنوبی، در صورت موفقیت در این طرح، شهروندان مجبور به حمل سکه با خود نخواهند بود و در نتیجه، هدف نهایی افزایش "آسایش بیشتر شهروندان" است. در همان حال، حذف سکه از مبادلات روزانه به معنی کاهش هزینه بانک مرکزی نیز خواهد بود.

در حال حاضر، در کره جنوبی مانند سایر کشورهای جهان، شهروندان هنگام خرید با پول نقد ممکن است بخشی از بقیه پول خود را به صورت سکه‌های فلزی دریافت کنند و مجبور به حمل آنها در جیب یا کیف پول خود باشند.

با اجرای این طرح، مشتریان به جای اینکه بقیه پول خود را به صورت سکه دریافت کنند، می‌توانند از فروشنده بخواهند معادل آن را در کارت‌های ویژه بریزد. موجودی این کارت‌ها نیز قابل خرج کردن است.

بانک مرکزی گفته است که اگر این طرح مورد قبول عمومی قرار بگیرد می‌تواند هزینه تولید سکه را به طرز قابل توجهی کاهش دهد. سال گذشته کره جنوبی حدود ۴۷ میلیون دلار را برای ضرب سکه جدید هزینه کرد.

طرح آزمایشی با مشارکت چند فروشگاه‌ زنجیره‌ای کره جنوبی به اجرا گذاشته می‌شود و در صورت موفقیت، کاربرد آن تعمیم خواهد یافت.

یک مقام بانک مرکزی این کشور گفته است که هنوز در این مورد که آیا هدف نهایی این طرح، حذف کامل سکه از معاملات نقدی است تصمیمی گرفته نشده اما انتظار می‌رود موفقیت در طرح آزمایشی "دست کم به منزله حرکت به سوی چنین هدفی باشد."

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2017-04-23 01:14

افزودن دیدگاه جدید