کد مطلب: 

198752
سرمایه‌گذاری میلیاردی موسس آمازون در پروژه فضایی
به گفته جف بزوس، موسس شرکت آمازون امکان سفر به فضا از سال ۲۰۱۸ برای افراد خصوصی فراهم خواهد شد. بزوس قصد دارد با فروش سهام خود در شرکت آمازون میلیاردها دلار در این برنامه فضایی بلندپروازنه سرمایه‌گذاری کند.
سرمایه‌گذاری میلیاردی موسس آمازون در پروژه فضایی

به گزارش سرویس بین الملل سیتنا، جف بزوس، بنیانگذار آمازون و کارآفرین آمریکایی در اینترنت قصد دارد میلیاردها دلار در زمینه پروژه‌های فضایی سرمایه‌گذاری کند.

بزوس در کنفرانس خبری در ایالت کلرادو اعلام کرد که حدود ۵/ ۲ میلیارد دلار حجم سرمایه‌گذاری در پروژه فضایی شرکت "بلو اورجین" (Blue Origin) خواهد بود.

بزوس اعلام کرد که برای تامین این پول سهام خود در آمازون را به فروش خواهد رساند. به گفته او در هر سال حدود یک میلیارد دلار از سهام خود را به بازار عرضه خواهد کرد.

بزوس صاحب روزنامه "واشنگتن پست" است و به عنوان بزرگترین سهامدار آمازون در هیئت رئیسه این شرکت تجاری اینترنتی نیز عضویت دارد.

بزوس حدود ۱۷ درصد از سهام شرکت آمازون را در اختیار دارد. ارزش این مجموعه در بازار بورس معادل ۷۳ میلیارد دلار برآورد می‌شود. بنا به گزارش مجله فوربس مجموع دارایی بزوس حدود ۷۸ میلیارد دلار است.

شرکت "بلو اورجین" که متعلق به بزوس است در صدد ساخت موشک‌هایی است که به دفعات امکان پرتاب به فضا را داشته باشند. این شرکت با ایجاد یک ایستگاه فضایی بر روی زمین می‌خواهد سفرهایی در مدار زمین، در مدار ماه و سرانجام به کره ماه را ترتیب دهد. در پایان این پروژه قرار است که ایستگاهی نیز بر روی کره ماه ساخته شود.

بزوس به شدت بر جنبه‌های عملی و اقتصادی پروژه فضایی خود تاکید کرد. قرار است که نخستین سفر فضایی این شرکت برای مسافران در سال ۲۰۱۸ عرضه شود. این مسافران برای مدت کوتاهی در مدار زمین قرار خواهند گرفت و شرایط بی‌وزنی را تجربه خواهند کرد. قرار است که نخستین فضاپیما گنجایشی برای حمل ۶ مسافر را داشته باشد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2017-04-07 00:28

افزودن دیدگاه جدید