کد مطلب: 

198564
دکتر واعظی در دیدار با جمعی از نخبگان استان مازندران:
با فعالیت های غیراخلاقی و خلاف امنیت کشور در فضای مجازی برخورد می شود
وزیر ارتباطات از تحت پوشش اینترنت قرار گرفتن ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار تا پایان دولت خبر داد و گفت: در بخش نظارت بر فضای مجازی تلاش بسیار شد و برخورد با فعالیت غیراخلاقی و خلاف امنیت کشور در فضای مجازی پیگیری می شود.
با فعالیت های غیراخلاقی و خلاف امنیت کشور در فضای مجازی برخورد می شود

به گزارش سیتنا، محمود واعظی در دیدار با جمعی از نخبگان، فرهیختگان، فرهنگیان و اساتید دانشگاه شهرستان‌های نوشهر چالوس و کلاردشت، با بیان اینکه ما وارث یک اقتصاد بیمار هستیم، افزود: این موضوع ربطی به این دولت و آن دولت ندارد بلکه از روزی که نفت وارد اقتصاد ایران شده است شرایطی را بوجود آورد که نتوانستیم با وجود همه نعمات پویایی را در اقتصاد کشور به وجود آوریم.

واعظی با اشاره به توانمندی ها و پتانسیل های استان مازندران،ابراز کرد: بسیاری از کشورهای اروپایی از مازندران کوچک‌تر هستند اما در حال حاضر به لحاظ تولید لبنیات و محصولات کشاورزی بزرگترین تولیدکننده به شمار می روند.

وی از درآمد نفتی به عنوان یک درآمد کم زحمت یاد کرد و گفت: این موضوع سبب شده است کارآفرینی در کشور کمتر شود.

وزیر معین دولت تدبیر و امید در استان مازندران به برخی دستاوردهای دولت اشاره کرد و یادآور شد: در بودجه سال ۹۶ آنچه درآمد دولت از بخش مالیات و عوارض گمرکی است حدود ۱.۵ برابر درآمد نفتی شده است که جهت گیری درستی است.

واعظی تصریح کرد: در گذشته تراز کشور برای واردات و صادرات منفی بود و صادرات غیر نفتی کمتر از واردات بود و یکی از آرزوهای اقتصاد دانان کشور مثبت شدن آن بود که در سال ۹۵ محقق شد.

وی تغییر و بهبود روابط خارجی و بازسازی روابط بین سه قوه را از دیگر دستاوردها یاد کرد و متذکر شد: تا پیش از برجام و در تحریم بین المللی هر سال ۲۰ درصد از صادرات نفت کم می شد و ضمن اینکه آنها مشخص می کردند به چه کشورهایی نفت فروخته شود  اما بعد از مذاکرات برجام که مدت ۳۰ ماه به طول انجامید همه اینها تغییر کرد و میزان صادرات نفت از حدود یک میلیون به بیش از دو میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه رسیده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه برجام متعلق به همه مردم و نظام است، خاطر نشان کرد: ثبات مالی اقتصادی ،کاهش تورم و رشد اقتصادی و بازگشت سهمیه دولت در اوپک از دستاوردهای دیگر دولت در نتیجه برجام بود.

وزیر ارتباطات  با بیان اینکه دولت بخش عمده تصدی‌گری را به بخش خصوصی و توجه به سرمایه گذاری معطوف می دارد، ابراز کرد: سیاستگذاری، نظارت و حمایت دولت از بخش خصوصی حفظ می شود.

واعظی از تحت پوشش اینترنت قرار گرفتن ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار تا پایان دولت خبر داد و گفت: در بخش نظارت بر فضای مجازی تلاش بسیار شد و برخورد با فعالیت غیراخلاقی و خلاف امنیت کشور در فضای مجازی پیگیری می شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2017-03-30 13:24

افزودن دیدگاه جدید