کدخبر :191624 پرینت
18 مهر 1395 - 14:13

توضیح رایتل درباره‌ی همکاری با اپراتور آمریکایی؛

رایتل با 87 کشور و 123 اپراتور، سرویس رومینگ بین الملل دارد/ با اپراتورهای هر پنج قاره قرارداد رومینگ داریم

مدیرعامل رایتل، عنوان کرد: این اپراتور در حال حاضر با 87 کشور و 123 اپراتور سرویس رومینگ بین الملل دارد و با استفاده از این سرویس، مشترکین رایتل می‌توانند در سفر به هر پنج قاره از خدمات رایتل استفاده کنند؛ در همین حال در قرارداد رومینگ تمهیداتی از جمله تهاتر ترافیک رومینگ دو طرفه بر اساس قراردادهای استاندارد بین المللی ترافیک لحاظ شده است.

متن خبر

به گزارش سیتنا، در پی انتشار اخباری درباره همکاری رایتل با اپراتور آمریکایی AT&T اپراتور سوم در پاسخی تاکید کرد: با اپراتورهای هر پنج قاره قرارداد رومینگ داریم.

مهندس سید مجید صدری، گفت: از آنجا که امروزه سفر به بخش جدایی ناپذیر زندگی انسان‌ها تبدیل شده‌است، دسترسی همیشگی به خدمات ارتباطی نقش و جایگاه ویژه‌ای یافته است. بدین منظور رایتل کوشیده‌است تا با افزایش پوشش شبکه در خارج از کشور، با استفاده از سرویس رومینگ بین‌المللی، برای مشترکین خود امکان استفاده از خدمات رایتل را با تعرفه‌های مناسب فراهم آورد.

وی افزود: با استفاده از سرویس رومینگ بین‌المللی رایتل، نیازی به خرید سیم‌کارت کشور میزبان نخواهد بود و استفاده‌کنندگان از این سرویس می‌توانند از سیم‌کارت خود برای برقراری و دریافت تماس و پیامک در کشورهای طرف قرارداد استفاده نمایند.

وی ادامه داد: این اپراتور در حال حاضر با 87 کشور و 123 اپراتور سرویس رومینگ بین الملل دارد.
با استفاده از این سرویس، مشترکین رایتل می‌توانند در سفر به هر پنج قاره از خدمات رایتل استفاده کنند.

مدیرعامل رایتل اعلام کرد: این اپراتور با 30 کشور آسیایی، 17 کشور آفریقایی، 5 کشور در آمریکا، 33 کشور اروپایی و 2 کشور در اقیانوسیه قرارداد رومینگ دارد.

وی در پاسخ به این مساله که با وجود تحریم‌ها مبادلات تجاری قراردادهای رومینگ به چه نحوی انجام می‌شود، گفت: در قرارداد رومینگ با چنین کشورهایی تمهیداتی از جمله تهاتر ترافیک رومینگ دو طرفه بر اساس قراردادهای استاندارد بین المللی ترافیک لحاظ شده است.

وی همچنین یادآور شد: مشترکین 113 اپراتور در 77 کشور امکان استفاده از اینترنت نسل سوم تلفن همراه (3G) و در 18 کشور امکان استفاده از نسل چهارم تلفن همراه (LTE) وجود دارد.

گفتنی است؛ روزنامه نیویورک‌تایمز به تازگی در گزارشی با اشاره به توافق یک شرکت مخابراتی آمریکا با اپراتور رایتل در ایران اظهار کرده بود: هفته گذشته یک سخنگوی شرکت AT&T اعلام کرد که این شرکت با کمک رایتل یک شرکت داخلی ایرانی برای مشتریان خود با خطوط تلفن همراه آمریکایی خدمات مکالمه صوتی و دیتا در ایران ارائه می‌کند.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.