کد مطلب: 

191410
قابلیت‌ها و توانمندی‌های صنایع ارتباطی آوا غیرقابل انکار است
رییس سندیکای صنعت مخابرات ایران در حاشیه‌ی نمایشگاه تلکام 2016 ضمن بازدید از غرفه‌ی شرکت آوا با بیان اینکه صنایع ارتباطی آوا از جمله شرکت هایی است که باعث افتخار مجموعه ما بوده و خوشحال هستیم اعضای ما دارای چنین قابلیت هایی هستند، گفت: شرکت‌های دانش بنیان، خود اتکا بوده و بر اساس توانمندی‌ها و قابلیت‌های خود فعالیت می‌کنند.
قابلیت‌ها و توانمندی‌های صنایع ارتباطی آوا غیرقابل انکار است

به گزارش گروه دریافت خبر سیتنا، فرامرز رستگار با اشاره به مهاجرت شرکت مخابرات ایران از شبکه صوتی به دیتا، گفت: در این زمینه یکی از تامین کنندگان تجهیزات عمده، صنایع ارتباطی آوا به شمار می آید و در بازدیدی که مسوولان دولتی و از جمله وزیر ارتباطات از نمایشگاه تلکام و غرفه صنایع ارتباطی آوا داشتند به همه آن ها قابلیت های این شرکت را تشریح کرده و یادآور شدم.

وی با اشاره به فعالیت شرکت های رقیب با صنایع ارتباطی آوا گفت: طبیعی است رقابتی بین شرکت های فعال در عرصه تولید تجهیزات مخابراتی  وجود دارد که این رقابت ها باید سازنده بوده و تخریبی نباشد چون اگر رقابت منفی باشد نتیجه ای جز گرفتن سهم ایرانی ها توسط خارجی ها حاصل نخواهد داشت، بنابراین بهتر است هر کسی بر اساس توان خود بخشی از کار را به عهده گیرد.

رییس سندیکای صنعت مخابرات ایران با اشاره به تنظیم و تدوین افق 5 ساله شرکت مخابرات ایران افزود: نام این نقشه راه «ره نگاشت تحول مخابرات کشور»است که بر اساس آن قرار است همگرایی بخش ثابت و سیار کشور اتفاق بیفتد و این تمرکزی که در طراحی جدید به وجود می آید  منجر به ایجاد شبکه یکپارچه می شود.

رستگار با بیان اینکه با این ادغام هزینه ها کاهش یافته و سرعت عمل بیشتر می شود، اظهار کرد: طی سال آینده، شرکت مخابرات ایران باید تبدیل به شرکت تمام IT شود و تجهیزات آن نیز قاعدتا از جنس IP خواهد بود و اگر شرکت ها قوی عمل کنند می توانند سهمی از بازار را داشته باشند.

وی در بخشی از سخنان خود بحث تامین مالی شرکت ها را موضوعی مهم دانسته و تاکید کرد: با توجه به اینکه شرکت مخابرات ایران در حال حاضر امکان خرید نقدی را از شرکت های قعال در این حوزه برای تامین تجهیزاتش ندارد بنابراین توصیه من به شرکت ها این است که با طرف های خارجی به صورت مشارکتی کار کنند.

وی به سند راهبردی همکاری های بین المللی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات که توسط وزارت ارتباطات تهیه شده اشاره کرده و گفت: در چارچوب آن، در ایام برگزاری نمایشگاه تلکام 2016 که از روز چهارم تا هفتم مهرماه برگزار شد، تفاهمنامه همکاری فنی و سرمایه گذاری مشترک بین صنایع ارتباطی آوا و ایسکراتل اسلوونی به امضا  رسید تا از طریق هم افزایی فنی و مالی، گام ها موثرتری برای توسعه مخابرات کشور برداشته شود.

رییس سندیکای صنعت مخابرات ایران ادامه داد: همانطوری که در سند راهبردی تاکید شده و وزیر ارتباطات هم همواره در دیدار هیات های خارجی به آن اشاره کرده اند، شرکت های خارجی اگر بخواهند صرفا فروشنده کالا باشند جایی در بازار مخابرات ایران نخواهند داشت، بنابراین باید با مشارکت شرکت های توانمند داخلی ضمن انتقال تکنولوژی، سرمایه گذاری نیز انجام دهند و علاوه بر بازار داخلی برای صادرات هم برنامه داشته باشند.

رستگار در عین حال بیان کرد: بر اساس این توافقنامه، به منظور تضمین صادرات متقابل،ایسکراتل ظرف مدت دو سال معادل ارزش محصولات فروخته شده خود در ایران، متقابلا محصولات آوا را در پروژه های صادراتی خود در کشورهای دیگر استفاده می کند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2016-10-04 16:15

افزودن دیدگاه جدید