کد مطلب: 

185741
عملکرد هیات مدیره‌ی "یاهو" ناامیدکننده است
شرکت سرمایه‌گذار اصلی "یاهو" در نامه‌ای به سهام‌داران اعلام کرد که عملکرد یاهو در عرصه مدیریت و سوددهی مالی "ناامیدکننده" است و این کمپانی هیچ چشم‌انداز روشنی ندارد.
عملکرد هیات مدیره‌ی "یاهو" ناامیدکننده است

به گزارش سرویس بین الملل سیتنا، شرکت بزرگ "استاربورد" که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مشاور سرمایه‌گذاری است و شریک تجاری کمپانی "یاهو" است، اعلام کرد که قصد دارد ترکیب هیات مدیره‌ی یاهو را از بنیاد تغییر دهد.

"استاربورد" اعلام کرد که هیات‌مدیره‌ی فعلی نتوانسته انتظارات را برآورده کند و عملا "شکست‌خورده‌" محسوب می‌شود.

این شرکت مشاور سرمایه‌گذاری در نامه‌ی سرگشاده‌ای که خطاب به تمامی سهامداران "یاهو" منتشر کرد، نوشت: «ما بر این باوریم که ارزش واقعی سهام یاهو هرگز محقق نشده و مدیریت فعلی کمپانی این توانایی را ندارد که قابلیت‌های شرکت را به مرحله بهره‌وری برساند.»

این نامه با تاکید بر این که عملکرد یاهو "ناامیدکننده" بوده است، افزود: «در زمینه‌ی بهره‌وری مالی ما از عملکرد یاهو بسیار ناراضی هستیم. مدیریت یاهو بسیار ضعیف است و سیاست‌های استخدام و تعدیل نیرو در این شرکت به کلی غلط است و در مجموع هیات مدیره یاهو قابل‌ اعتماد محسوب نمی‌شود.»

این شکوه‌نامه همچنین به صراحت تاکید می‌کند که "یاهو" در حال حاضر با "ضعف جدی مدیریت"، "برنامه‌ریزی برای آینده" و "استراتژی" مواجه است و مشخص نیست با چنین وضعیتی چطور می‌خواهد انتظارات سهام‌داران را برآورده کند.

"استاربورد" ۹ نفر را برای جایگزینی به جای برخی اعضای فعلی هیئت مدیره "یاهو" پیشنهاد کرده است.

"استاربورد" همچنین خواهان آن است که ماریسا میر، مدیرعامل فعلی "یاهو" کنار گذاشته شود. میر یکی از اولین زنان جوان در "سیلیکون ولی" است که به سمت مدیریتی ارشد رسید و پیش از این‌که به "یاهو" ملحق شود، سال‌ها در "گوگل" سمت‌های مهمی داشت.

"یاهو" در ماه جاری دو نفر از مدیران خود را برکنار کرد. با این‌حال این تغییرات برای "استاربورد" کافی نبوده و تنش و اختلاف میان این شرکت و "یاهو" سخت بالا گرفته است.

"یاهو" در عرصه رقابت با کمپانی‌های دیگری همچون "گوگل" یا "مایکروسافت" سال‌هاست که عقب مانده و در روند رو به افزایشی کاربران خود را از دست می‌دهد و دیگر برای بسیاری از کاربران جذابیتی ندارد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2016-03-25 15:14

افزودن دیدگاه جدید