کد مطلب: 

179993
تفاهم‌نامه ترابردپذیری اپراتورهای تلفن همراه مبادله شد
در حال حاضر در دنیا حدود 70 کشور به ارائه ترابرد پذیری شماره‌ها پرداخته‌اند و از سوی دیگر 14 کشور هم در حال پیگیری این روند هستند که در نهایت 320 اپراتور دنیا درگیر اجرای این طرح شده است.
تفاهم‌نامه ترابردپذیری اپراتورهای تلفن همراه مبادله شد

به گزارش خبرنگار سیتنا، دکتر علی اصغر عمیدیان، رییس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات درمراسم انعقاد تفاهم‌نامه اصول حاکم بر خدمات ترابردپذیری شماره تلفن همراه (MNP) با تاکید بر لزوم فعالیت همزمان رگولاتوری و اپراتورها در این زمینه اظهار کرد: لازم است این طرح به صورت همگام در بخشهای مختلف پیش برود و بر همین اساس 22 بهمن امسال کار اجرایی و عملیاتی اولیه این طرح اجرایی خواهد شد.

عمیدیان همچنین اظهار کرد: بر اساس اساسنامه، این وظیفه بر عهده سازمان تنظیم مقررات ارتباطات قرار دارد که با توجه به محصولات متنوع بخش ICT از وجود آزمایشگاه‌های قدرتمند و مجهز در این زمینه اطمینان خاطر ایجاد کنند. بر همین اساس امروز شاهد اعطای اعتبارنامه به پنج آزمایشگاه تایید نمونه تجهیزات ارتباطی نیز خواهیم بود.

او در بخش دیگری از صحبتهای خود به اعطای پروانه سراسری انتقال داده مبتنی بر فناوری بی‌سیم ثابت (وایمکس) به شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل اشاره کرد و گفت: بیش از این طی شش سالی که از فعالیت وایمکس در کشور می گذشت، شرکتهای مختلف مجوز فعالیت در این بخش را داشتند و این فعالیتها به هفت استان محدود می‌شد اما اکنون به منظور حفظ سرمایه‌گذاری‌های انجام شده با ارتقاء پروانه‌های وایمکس به فناوری‌های بالاتر از قبیل TDLTE موافقت کرده و برای شرکت ایرانسل مجوز فعالیت در سطح 24 استان داده شده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2015-08-23 15:08

افزودن دیدگاه جدید