کد مطلب: 

179138
حمایت از پروژه‌های دانشجویی مرتبط با جویشگر بومی
در نشست شورای راهبری جویشگر بومی بر حمایت از پروژه‌های دانشجویی مقاطع تحصیلی دکترا و کارشناسی ارشد که در ارتباط با طرح جویشگر بومی انجام شده باشند تاکید شد.
حمایت از پروژه‌های دانشجویی مرتبط با جویشگر بومی

به گزارش سیتنا، سیزدهمین نشست شورای راهبری جویشگر بومی در روز سه شنبه 6 مرداد ماه با حضور رییس و اعضای این شورا در محل سازمان فناوری اطلاعات برگزار گردید.

"علیرضا یاری" مجری طرح جویشگر بومی در ابتدای این نشست که با دستور "گزارش پیشرفت طرح، گزارش از بررسی پیشنهادهای واصل شده در فراخوان و ارایه نظام مدیریت طرح" ترتیب یافت، به ارایه توضیحی از عملکرد فاز نخست پروژه و پیشرفت طرح پرداخت.

در گزارش پیشرفت طرح که در قالب "گزارش فنی طرح" و همچنین "گزارش نظام‌نامه مدیریت طرح" ارایه شد، در بخش گزارش پیشرفت فنی، وضعیت سرویس‌های "ایده موتور جستجوی یاحق (حلال)، ای‌میل، نقشه، مرورگر، ترجمه ماشینی، موتور جستجو و تحلیل خبری و ابزارهای پردازش زبان فارسی" و شرکت‌های پیشنهاددهنده برای هر یک از این سرویس‌ها از نظر فنی برای اعضای شورای راهبری طرح جویشگر بومی بیان گردید.

در گزارش نظام‌نامه مدیریت طرح نیز "نگاه راهبردی به طرح، ساختارسازهای طرح، الگوی نظام مدیریت طرح، حوزه‌های عملکردی مدیریت طرح، فرآیند پشتیبان طرح، سامان‌دهی کسب‌وکار جویشگر و روش اجرای طرح" برای حاضرین بیان شد.

مجری طرح جویشگر بومی در ادامه گزارشی از نتیجه فراخوان را شامل "درصد پیشرفت بخش تجاری، اهم فعالیت‌های انجام شده، معیارهای ارزیابی، نوع شرکت‌های حاضر، اندازه سازمانی و بلوغ سازمانی شرکت‌کنندگان در فراخوان، بلوغ محصول‌ها/خدمات پیشنهادهای ارسالی، مدل مشارکتی درخواستی شرکت‌کنندگان در فراخوان، تنوع پیشنهادهای شرکت‌کنندگان در فراخوان، درصد تکمیل بودن بخش تجاری پیشنهادها، انتظارها از دولت و اولویت‌بندی شرکت‌ها از نظر تجاری" تشریح کرد.

در بخش پایانی این نشست نیز پیشنهاد حمایت از پروژه‌های دانشجویی دوره دکترا و کارشناسی ارشد مرتبط با طرح جویشگر بومی و برگزاری همایش جویشگر بومی توسط مجری طرح جویشگر بومی به شورا ارایه شد که با موافقت اعضای شورا مقرر گردید سازوکار اجرایی شدن این دو پیشنهاد از طرف وی به شورا ارایه شود.

همچنین مقرر شد گزارش نتیجه فراخوان و دیگر گزارش‌های ارایه شده در نشست‌های شورا بر روی سایت جویشگر بومی به نشانی www.didras.ir قرار گیرد.

انتهای پیام

سیتنا 5

امتیاز: 

هنوز رأی ندارید
2015-07-29 16:32

افزودن دیدگاه جدید