کد مطلب: 

178091
وزیر ارتباطات در جلسه فعالان حوزه‌ی ICT استان البرز:
تولید محتوا، ارایه خدمات و ارائه نرم افزارهای کاربردی در اولویت امسال است
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که به مناسبت گرامیداشت 24 خرداد سالگرد حماسه سیاسی به استان البرز سفر کرده بود در جلسه فعالان و کارآفرینان حوزه‌ی ICT این استان شرکت و از نزدیک با آنها گفتگو کرد.
تولید محتوا، ارایه خدمات و ارائه نرم افزارهای کاربردی در اولویت امسال است

به گزارش خبرنگار سیتنا، دکتر محمود واعظی در ابتدای جلسه ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان، گفت: حضور توامان ماه رمضان و تشیع پیکر شهدا عطر خاص بهشتی به کشورمان داده است.

واعظی با ابراز خرسندی از حضور در جمع  فعالان و کارآفرینان و محققان ICT،  گفت: شما در استانی هستید که با وجود جوانی و نوپا بودن دارای ظرفیت‌های عظیم انسانی، طبیعی، اقلیمی و انسانی و زیرساختی است که خود یک فرصت مناسب برای فعالیت ایجاد می‌کند.

وزیر ارتباطات با توصیف ویژگی های استان البرز، گفت: البرز باید به گونه ای توسعه یابد که معین تهران شود.

واعظی افزود: شرایط جغرافیایی و همجواری با چندین استان البرز را به یک چهارراه بزرگ تبدیل کرد که امکان انواع فعالیتها را در خود دارد.

واعظی با اشاره به اولویت بندی برنامه ها در وزارت ارتباطات، گفت: سال 93 اولویت ما توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها بود که بحمدالله به بخشی از آن دست یافتیم.

وزیر ارتباطات ادامه داد: حالا که بخش عمده ای از زیرساخت و بستر فراهم شد باید زمینه مصرف معقول برای مردم، دانشگاه‌ها، کسب و کارها و دستگاه‌ها و نهادها فراهم شود که نیاز به تولید محتوا و حضور بخش خصوصی به شدت نیاز می باشد.

واعظی گفت: اولویت امسال این وزارت فراهم کردن حضور پررنگ و اثرگذار بخش خصوصی و دانش بنیان برای استفاده از این زیرساخت‌ها در جهت رفاه و مصرف مردم است.

وزیر ارتباطات با مهم دانستن اولویت امسال این وزارت، گفت: در اولویت امسال سه زیر شاخص مهم شامل تولید محتوا، ارایه خدمات بیشتر و ارایه نرم افزارهای کاربردی و اپلیکیشن وجود دارد که واقعا برای توسعه و تکمیل ICT و فناوری‌های این حوزه در زندگی و کار مردم در کشور ضروری به نظر می رسد.

واعظی با بیان برخی نگرش‌های دولت تدبیر و امید در  حوزه به کارگیری بخش خصوصی، گفت: دولت نه جای بخش خصوصی می تواند اجرای کارها بپردازد و نه رقیب این بخش است، بلکه دولت حامی این بخش و واگذار کننده کارها است.

وی افزود: دولت تدبیر و امید قصد دارد برنامه رفع رکود و ایجاد رونق اقتصادی در کشور را از طریق سرمایه مردم و فعالیت بخش خصوصی اجرا کند.

وزیر ارتباطات اظهار امیدواری کرد که اگر کار در دست بخش خصوصی اجراء شود روند رشد و توسعه آن تصاعدی می باشد در حالی که در اجرای  دولت به دلیل برخی ملاحظات این امر امکان پذیر نیست.

واعظی با ترسیم فضای بعد از توافق احتمالی، گفت: اگر بخش خصوصی، دانشگاهی و دانش بنیان راهبرد مشخصی برای بازار و مصرف کننده نداشته باشد رقیب خارجی قطعا عرصه بازار را در دست خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: ولی با داشتن یک راهبرد عملیاتی مشخص می توانیم ضمن حضور شرکتهای خصوصی خارجی هم از فناوریها و امکانات آنها، هم از سرمایه آنها و هم از فکرو ایده های آنها استفاده کنیم و در کنار آنها بازار کشور را رونق بخشیم.

واعظی با تاکید دوباره بر حمایت از بخش خصوصی و دانش بنیان در حوزه ICT گفت: باید با جدی گرفتن ایده ها و حمایت از آنها شرایط تبدیل شدن به محصول تجاری را فراهم سازیم.

وی گفت: این عامل باعث رونق کسب و کار و اشتغال برای دانش آموختگان و نخبگان و صاحبان ایده را موجب می شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2015-06-18 22:17

افزودن دیدگاه جدید