کد مطلب: 

177199
وزیر ارتباطات در مراسم افتتاح مجتمع ICT تبریز:
سالی 22 هزار فارغ التحصیل بخش ICT وارد بازار کار می‌شوند
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که زیرساخت‌های ICT تا میزان قابل قبولی در کشور رشد کرده است، گفت: این در حالی است که همزمان با افزایش ظرفیت ها، مطالبات مردم نیز افزوده شده که در این راستا باید تلاش های خود را افزایش دهیم.
سالی 22 هزار فارغ التحصیل بخش ICT وارد بازار کار می‌شوند

به گزارش سیتنا، دکتر محمود واعظی که همزمان با هفدهمین سفر هیات دولت به استان آذربایجان شرقی در مراسم افتتاح مجتمع ICT تبریز حضور یافت، اظهار داشت: استان آذربایجان شرقی توسعه قابل قبولی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات داشته است و باید قدردان زحمات همکارانمان در این استان باشیم.

وی با اشاره به توسعه ای که کشور در طول یکسال گذشته در بخش زیرساختهای ICT داشته است گفت: در سال گذشته پروژه ای به نام ضربت طراحی شد تا ظرفیت شبکه اینترنت تا دو برابر افزایش یابد.

واعظی با بیان اینکه برای ارائه نسل سوم و چهارم تلفن همراه نیاز اپراتورها را بیش از مطالباتشان تامین کرده ایم سرمایه گذاری اپراتورهای تلفن همراه و بخش خصوصی را برای افزایش تولید محتوا امری مفید خواند.

وی گفت: تولید محتوا در عرصه ICT بستر مناسبی را برای اشتغال زایی و سوددهی در کشور فراهم می آورد.

واعظی با بیان اینکه سالانه 22 هزار فارغ التحصیل در بخش اطلاعات و ارتباطات وارد کشور می شود، گفت: دولت تدبیر و امید همواره بر اشتغال زایی تاکید داشته و در این میان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خود را مکلف می داند تا با توجه به پتانسیل های بالای این بخش ابزارهای لازم را فراهم آورد.

واعظی با اشاره به توانمندی های بالای بخش خصوصی فعال در حوزه ICT گفت: از توان بخش خصوصی باید در راستای اشتغال زایی در  استان ها بیشتر بهر برده و باید با تعامل بیشتر این بخش را حمایت کنیم.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2015-05-21 09:59

افزودن دیدگاه جدید