کد مطلب: 

176426
حمله به جواد ظریف در شبکه‌های اجتماعی
دو روز پیش فضای مجازی صحنه حمله به وزیر خارجه به خاطر بخشی از سخنانش در گفت و گو با چارلی رز بوده است. منتقدان سخنان ظریف او را "دروغگو" می خوانند.

به گزارش سیتنا به نقل از فرارو، دو روز پیش فضای مجازی صحنه حمله به وزیر خارجه به خاطر بخشی از سخنانش در گفت و گو با چارلی رز بوده است. منتقدان سخنان ظریف او را "دروغگو" می خوانند.

وزیر خارجه کشورمان به منظور حضور در نشست بازنگری NPT و همینطور مذاکرات هسته ای به نیویورک سفر کرد و طبق روند سابق با موجی وسیع از درخواست های مصاحبه رسانه های آمریکایی و بین المللی مواجه شد.

او پس از چندین مصاحبه از جمله با دیوید اینگناتیوس خبرنگار و مقاله نویس مشهور آمریکایی، با چارلی رز مجری شبکه PBS به گفتگو نشست.

ظریف در مصاحبه با شبکه تلویزیونی پی‌بی‌اس هنگامی که می‌خواست درباره جیسون رضاییان، خبرنگار بازداشتی واشنگتن‌پست توضیح دهد، گفت: "ما افراد را به خاطر عقایدشان زندانی نمی‌کنیم."

او گفت: "کسانی که قانون را زیر پا می‌گذارند، نمی‌توانند پشت عنوان روزنامه‌نگار یا فعال سیاسی پنهان شوند."

این گفته‌های ظریف موجی از انتقاد را به دنبال داشته است و منتقدان، او را به "دروغگویی"متهم می‌کنند.

ظریف پس از حمله کاربران اجتماعی به او نسبت به این هیاهوها ابراز گلایه کرد و خواستار توجه آنان به مصالح ملی شد.

او در صفحه ی فیس بوک خود نوشت: گروهی از هموطنان در داخل و خارج پاسخ مشخص، دقیق و ضروری بنده به سؤال در مورد یک خبرنگار — که وضعیت او این روزها بهانه چندین اصلاحیه در سنای آمریکا برای مقابله با توافق هسته ای شده است — را دستمایه مقالات طولانی در این زمینه کرده و برخی دوستان نیز بدون شنیدن پرسش و پاسخ، بنده را مورد مرحمت و لطف قرار داده اند!»

اما با وجود این توضیحات حملات به ظریف ادامه دارد بود، برخی فعالان سیاسی و افرادی که سابقه زندان رفتند داشتند به وزیر خارجه شدیدا انتقاد کردند.

اما از طرف دیگر برخی از رسانه های داخلی به دفاع از او پرداختند، سایت انتخاب با کنایه درباره انتقادات از وزیر خارجه در فضای مجازی اشاره کرد که ظریف که تا پیش از آن "مصدق زمان" بود  پس از این اظهارات به "احمدی نژاد دوران"  تبدیل شد.

این سایت نوشت:  نوشت: «با این حال، به نظر می رسد برخی که این روزها به شدت به حاشیه رفته اند، با علم کامل نسبت به سخنان ظریف، قصد این دارند که با تاختن بر او به بهانه های واهی قدری مطرح شوند و شهرت هر چند اندک سابق خود را با فدا کردن مصالح ملی، از این راه باز یابند. هر چند دورنمای این اتفاقات نشان می دهد که این جنجال های بی مورد همچون برخی انتقادات دلواپسان داخلی و خارجی کم اهمیت و گذرا است و نباید آن را باعث نگرانی دانست.»

انتهای پیام

سیتنا 5

افزودن دیدگاه جدید