کد مطلب: 

176402
راه‌اندازی شبکه سعودی-یمنی با لوگوی العالم!
به تازگی شبکه‌ای برای یمنی‌ها تحت عنوان "الشرعیه" در راستای توجیه حملات ائتلاف عربستان راه‌اندازی شده است اما مسأله عجیب، استفاده این شبکه نوپا از لوگوی رسمی شبکه خبری العالم است.
راه‌اندازی شبکه سعودی-یمنی با لوگوی العالم!

 به گزارش سیتنا، این شبکه ماهواره‌ای با حمایت طرف‌های مرتبط با تجاوز به یمن با نام الشرعیه فعالیت خود را برای پوشش تحولات این کشور از دیدگاه عربستان و هواداران رئیس‌جمهوری مستعفی و فراری یمن آغاز کرده است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، شبکه ماهواره‌ای الشرعیه این روزها بیشتر در حال پوشش خبرها و رویدادهای یمن و عربستان، از منظر سعودی‌ها است.

توجه اصلی این شبکه، پوشش خبری عملیات ائتلاف عربستان به یمن و تلاش برای توجیه این اقدام تجاوزکارانه از طریق اخبار و برنامه‌های تحلیلی و سیاسی است.

در همین راستا، سایت خبری ایلاف وابسته به عربستان پیش‌تر اعلام کرده بود که شبکه الشرعیه یک هفته پس از پخش آزمایشی، فعالیت خود را به صورت قطعی برای پوشش خبری عملیات و درگیری‌های نظامی از طریق ماهواره نایل ست آغاز کرده است. خبرها حاکی است که برنامه‌های شبکه الشرعیه از ماهواره یوتل ست 7 نیز در حال پخش است.

پایگاه خبری شبکه العالم در این باره گزارش داد: با توجه به حضور میدانی شبکه العالم در یمن و استفاده از خبرنگارانی در مناطق حساس این کشور برای پوشش حرفه‌ای رویدادهای آن حتی قبل از آغاز انقلاب مردم یمن در سال 2011، آن هم در سایه سکوت خبری رسانه‌های عربی و غربی در قبال تحولات این کشور و واقعیت‌های آن، به نظر می‌آید که مسئولان شبکه نوپای الشرعیه با این کار تلاش کرده‌اند با سوء استفاده از لوگوی رسمی شبکه خبری العالم، برای خود اعتبار کاذبی را میان مخاطبان دست و پا کنند.

در همین راستا شبکه العالم هشدار داد که این اقدام غیر حرفه‌ای را از راه‌های قانونی پیگیری خواهد کرد. یک مقام مسئول در شبکه العالم با اعلام این موضوع تأکید کرد که العالم این اقدام بی‌سابقه و خطرناک را از طریق طرف‌های ذی‌ربط و مسئولان ماهواره یوتل ست پیگیری خواهد کرد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2015-05-03 22:37

افزودن دیدگاه جدید