کد مطلب: 

12061
هیچ خلاء قانونی برای حفاظت از سلامت عمومی در مقابل تشعشع های تلفن‎های همراه وجود ندارد
هیچ خلاء قانونی برای حفاظت از سلامت عمومی در مقابل تشعشع های تلفن‎های همراه وجود ندارد

مشاور سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور، گفت: هر آنچه به حفاظت از سلامت مردم می شود، در پروانه ها و مجوزهای صادره از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، درنظر گرفته می شود.

به گزارش خبرنگار سیتنا، دکتر غلامرضا داداش زاده در همایش یک روزه "ایمنی تشعشع در شبکه های تلفن همراه" در دانشگاه تبریز، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: بر اساس مطالعات و بررسی های صورت گرفته، ادعای مضر بودن تشعشع های شبکه های تلفن های همراه بیشتر جنبه روانی داشته و فاقد پشتوانه علمی است.

وی افزود: مدیریت بر تشعشع های تجهیزات تلفن همراه برای جلوگیری از تداخل امواج بر عهده سازمان تنظیم مقررات است و با اعمال مقررات و قوانین از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری می کند.
وی با بیان این مطلب که اختصاص جدول طیف فرکانسی به صورت عاقلانه و منطقی به سرویس های ارائه دهنده فناوری از دیگر وظایف سازمان است، تصریح کرد: بررسی و تحلیل تشعشع های غیر یون ساز بر عهده سازمان انرژی اتمی است که ارتباط کاری بسیار نزدیکی با این سازمان وجود دارد.

مشاور سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور خاطرنشان کرد: بر این اساس و با توجه به ساختارهای موجود، هیچ خلاء قانونی برای حفاظت از سلامت عمومی در مقابل تشعشع های تلفن های همراه وجود ندارد.

وی با اشاره به مشخص شدن الزامات بهره برداری از فناوری تلفن همراه گفت: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اجاره ورود تجهیزاتی که استاندارد های لازم را نداشته باشد به کشور نمی دهد.

غلامرضا داداش زاده خاطرنشان کرد: با نصب تجهیزات مناسب تشعشعات تلفن همراه را بررسی می کنیم و در صورت لزوم به اپراتور های تذکر لازم را می دهیم.

وی بر ضرورت ایجاد تشکل های مردم نهاد در زمینه جلوگیری از امواج رادیویی و ماکروویو تاکید کرد و ادامه داد: آموزش همگانی برای استفاده از وسایل ارتباطی لازم است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-01-08 05:13

افزودن دیدگاه جدید