کدخبر :10669 پرینت
21 آبان 1392 - 03:40

مدیرعامل جدید شرکت پست: با تفکر سنتی نمی‎توانیم در صحنه رقابت باقی بمانیم/ سرانه پستی در شرکت پست کاهش پیدا کرده است نه در کشور

متن خبر

مدیرعامل جدید شرکت پست، اظهار داشت: اگر شبکه پستی بتواند به وظایف خود به درستی عمل کند، قطعا می تواند سرویس های نوینی را به جامعه ارائه دهد و در سالم سازی محیط اداری، کاهش ترافیک، حفظ و صیانت از محیط زیست و امنیت جامعه نقش آفرین باشد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سیتنا (CITNA.IR)، مهندس "حسین مهری" در مراسم معارفه خود به عنوان مدیرعامل جدید شرکت پست، گفت: شبکه پستی یک شبکه ارتباطی بی بدیل و بی نظیر است که با توجه به رشد تکنولوژی و ایجاد شبکه های جدید، هیچ شبکه ای نتواسته جایش را بگیرد و حتی ارتقاء تکنولوژی موجب ارتقا این صنعت از نظر کمی و کیفی شده است.

 

وی ادامه داد: ما باید با تکنولوژی های جدید، خدمات نوینی را ارائه دهیم و بتوانیم از تکنولوژی بهره مند و تکنولوژی را در خدمت شبکه پست در بیاوریم.

 

به گزارش خبرنگار سیتنا، مهری افزود: یکی از شاخصه های توسعه یافتگی یک کشور، سرانه مرسولات پستی آن کشور است. همان طور که می دانید در کشورهای فرا صنعتی سرانه مرسولی بیش از 600، در کشورهای صنعتی حدود 400 و در کشورهای منطقه حدود 70 است، که سرانه مرسولی کشورهای توسعه یافته نشان می دهد پست از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

وی اظهار داشت: اگر شبکه پستی بتواند به وظایف خود به درستی عمل کند و نقش خود را به درستی ایفا کند، قطعا می تواند سرویس های متنوعی را به جامعه ارائه دهد و می تواند در سالم سازی محیط اداری، کاهش ترافیک، حفظ و سیانت از محیط زیست و امنیت جامعه موثر باشد.

 

مدیرعامل شرکت پست گفت: نمی توانیم با تفکر سنتی و با تجهیزات و تکنولوژی قدیمی در صحنه رقابت باقی بمانیم. جامعه منتظر ما نمی ماند تا سرویس جدید ارائه دهیم و اگر نتوانیم جلوتر از جامعه حرکت کنیم، وضعیت ما از وضعیت کنونی بسیار بدتر خواهد شد.

 

وی افزود: تنوع و نوآوری در خلق سرویس های نوین متناسب با نیاز روز جامعه، همراه با کیفیت و سرعت مناسب در تنظیم فضای کسب و کار که بتواند رضایت مشتری را فراهم نماید یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

 

به گزارش خبرنگار سیتنا، مهری ادامه داد: آیا سرانه مرسوله در کشور ما کاهش پیدا کرده است؟ خیر اینچنین نیست. وقتی ما نتوانیم سرویس های متناسب، خوب و با کیفیتی را متناسب با نیاز مشتری ارائه دهیم در نتیجه مردم به دنبال رفع نیازهای خود از راه های دیگر خواهند رفت.

 

وی ادامه داد: سرانه پستی در شرکت پست کاهش پیدا کرده است نه در کشور؛ چراکه سیستم های جایگزین پست کار ارسال مرسولات را به عهده گرفته اند و ما این فضا را از در بخش های قبوض، توزیع روزنامه، مباحث فرهنگی و ..... از دست داده ایم و نتوانسته ایم خواسته های مشتریانمان را پاسخگو بوده و یا حتی تکنولوژی را به خدمت خود درآوریم.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: مجموعه پست و شبکه پستی با نیروهای بسیار زحمتکش، پرتلاش و کم توقعی که دارد می تواند مشکلات را پشت سرگذاشته و به سوی پیشرفت سوق دهد.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.