کدخبر :10258 پرینت
04 آبان 1392 - 08:34

معاون برنامه‎ریزی وزارت ارتباطات: بودجه 93 را بر اساس جبران عقب‌ماندگی بخش ICT تعریف می‌کنیم

متن خبر

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه گزارش وضع موجود از وضعیت ICT کشور از وجود اختلاف فاحش با اهداف کمی و کیفی برنامه پنجم توسعه حکایت دارد، گفت: بودجه سال 93 را بر اساس جبران عقب‌ماندگی فناوری اطلاعات و ارتباطات تعریف می‌کنیم.

 

به گزارش سیتنا در خبری که سایت شرکت مخابرات ایران منتشر کرده آمده است: "برات قنبری" با اشاره به گذشت دو سال از برنامه پنج ساله پنجم توسعه و عقب‌ماندگی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات از اهداف تعریف شده در این سند بالادستی، اظهار داشت: در حال بررسی وضع موجود و تبدیل سیاست‌ها به پروژه‌های اجرایی هستیم تا برای بودجه سال 93 با برنامه‌ریزی مشخص بتوانیم عقب‌ماندگی این بخش را جبران کنیم.

 

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: هم‌اکنون در حال تبدیل اسناد برنامه پنجم توسعه به سیاست‌ها و پروژه‌های اجرایی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات هستیم که در این زمینه گزارش وضعیت موجود از بعد کمی و کیفی و سرمایه‌گذاری تا 15 آذرماه تدوین و به وزیر ارتباطات ارایه می‌شود.

 

وی ادامه داد: بر اساس این گزارش، وزارت ارتباطات می‌تواند در بودجه سال 93 درخواست خود را برای جبران عقب‌ماندگی‌های این بخش به دولت اعلام کند.

قنبری با تاکید بر تقویت زیربناهای ارتباطی برای رسیدن به اهداف توسعه‌ای کشور ادامه داد: برای مثال قرار بود تا پایان سال دوم برنامه پنجم ظرفیت پهنای باند اینترنت بین‌الملل به 500 گیگابایت در ثانیه برسد که هم‌اکنون این ظرفیت به 80 گیگابایت هم نرسیده است؛ بر این اساس تقویت زیربناهای ارتباطی، تقویت رابطه شرکت‌های مخابراتی با شرکت‌های اینترنتی و تعامل با شرکت مخابرات ایران برای جلوگیری از آسیب این بخش در دستور کار قرار گرفته است.
انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.