کد مطلب: 

274556
هشدار پلیس فتا پیرامون کلاهبرداری با پیامک پرونده اغتشاشات
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ گفت: به‌ تازگی پیامک‌های لینک‌دار با محتوای پرونده اغتشاشات برای برخی شهروندان ارسال شده و در زیر آن لینکی ناشناس قرار گرفته است، این پیام از سوی مجرمان سایبری برای شهروندان ارسال می‌شود و جعلی است.
 داوود معظمی گودرزی

به گزارش سیتنا به نقل از ایسنا، سرهنگ داوود معظمی گودرزی گفت: اخیرا پیامک‌های لینک‌دار با محتوای «پرونده اغتشاشات شما در سایت زیر» برای برخی از شهروندان ارسال شده و در زیر آن لینکی ناشناس قرار گرفته است. این پیام از سوی مجرمان سایبری برای شهروندان ارسال شده و جعلی است.

وی افزود: در این روش از کلاهبرداری، کلاهبرداران با درست کردن آدرس اینترنتی پیامکی با محتوای " پرونده اغتشاشات شما در سایت زیر" برای شهروندان ارسال می کنند که در نهایت با ترغیب آنان هدف کلاهبرداری قرار خواهند گرفت.

رئیس پلیس فتا پایتخت ادامه داد: لینک معرفی شده در این پیامک‌ها حاوی یک بدافزار است و مجرمان اینترنتی با این شگرد مجرمانه، اطلاعات کارت بانکی متقاضیان را به سرقت برده و با نقص کردن حریم خصوصی شهروندان و دسترسی به اطلاعات شخصی، نسبت به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آن‌ها نیز اقدام می‌کنند.

معظمی گودرزی با اشاره به اینکه ارسال‌کنندگان لینک‌های جعلی هدفی جز سرقت اطلاعات بانکی شهروندان ندارند، اظهارکرد: پلیس فتا تاکید می‌کند هیچ‌ سازمان‌ رسمی و حاکمیتی با شماره‌های شخصی برای شهروندان پیامک ارسال نخواهد کرد. شهروندان قبل از اینکه لینکی را باز کنند لحظه‌ای صبر و در ادامه حتما محتوای آن را مطالعه کنند که روی لینک‌های جعلی تحت عنوان سامانه ثبت ثنا، سهام عدالت و هدفمندی یارانه‌ها و ... وارد نشوند؛ که اگر شهروندان در این رابطه دقت داشته باشند، حجم زیادی از پرونده‌ها کاهش پیدا می‌کند.

پیامک‌ جعلی

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 5
2022-11-23 12:13

افزودن دیدگاه جدید