کد مطلب: 

274472
اتصال ۷۲۰ روستای بالای ۲۰ خانوار خوزستان به شبکه ملی اطلاعات
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان گفت: در یک سال اخیر ۷۲۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در خوزستان به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند و به دنبال افزایش سطح ارتباطی و بهبود زیرساخت‌های ارتباطات در مناطق کم برخوردار استان هستیم.
خوزستان

به گزارش سیتنا، علی صالح نساج در گفت‌و‌گو با ایسنا، با اشاره به اجرای طرح های توسعه ای زیرساخت های ارتباطات در خوزستان اظهار کرد: ۷۲۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان خوزستان به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند 

وی با بیان اینکه اجرای این طرح ها نشان دهنده ارتقا و توسعه پوشش ارتباطی در مناطق کم جمعیت و کم برخودار است، افزود: به دنبال افزایش سطح ارتباطی و بهبود زیرساخت های ارتباطات در مناطق کم برخوردار استان هستیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان با اشاره به طرح های توسعه زیرساخت‌ های ارتباطی در روستاها گفت: یکی از طرح‌ های در دست اقدام برای توسعه زیرساخت های روستایی، توسعه شبکه فیبرنوری است. در این راستا ۳۷۲ کیلومتر فیبر نوری روستایی از محل اعتبار طرح USO تامین شده است.

صالح نساج ادامه داد: با اجرای این خطوط فیبرنوری در استان، ۷۱ سایت تلفن همراه و مرکز مخابراتی در خوزستان تحت پوشش شبکه رفته است.

وی افزود: در حوزه ایجاد اشتغال و توسعه ارائه خدمات در مناطق روستایی نیز ۶۳ مجوز فعالیت دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) روستایی صادر شده است که به ایجاد اشتغال و همچنین توسعه ارائه خدمات در مناطق روستایی کمک می کند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 5
2022-11-21 08:42

افزودن دیدگاه جدید