کد مطلب: 

270491
در صورت عدم تمکین مشکلات معیشتی کارکنان مخابرات، موضوع در صحن علنی بررسی می‌شود
عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: اگر در مهلت 10روزه به شرکت مخابرات برای تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل در آن، این قانون اجرایی نشد، درخواست اعمال ماده ۲۳۴ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس به صحن علنی ارجاع داده می‌شود که طبیعتا بعد از تصویب در صحن علنی به مراجع قضایی ارجاع داده خواهد شد.
کیومرث سرمدی

به گزارش سیتنا، کیومرث سرمدی در گفت‌و‌گو با ایسنا بیان کرد: دستورکار جلسه 25 تیرماه سال جاری بحث درخواست اعمال ماده ۲۳۴ قانون آیین نامه داخلی مجلس در رابطه با تبدیل وضعیت پرسنل شاغل در شرکت مخابرات بود که با حضور زارع وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و سلطانی مدیرعامل شرکت مخابرات و تعدادی از معاونین آنها تشکیل شد.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه در گذشته نیز جلساتی در این رابطه داشتیم در این جلسه هم بحث استنکاف شرکت مخابرات از اجرای قانون تبدیل وضعیت ایثارگران که منوط به این شده بود که مدتی بررسی کنند و برای اظهار نظر نهایی در این جلسه حضور پیدا کنند، بررسی شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: کلیت رسیدگی به این شکل است که به لحاظ اینکه شرکت مخابرات تقریبا ماهیت غیر دولتی دارد و حدود ۲۰ درصد از سهام آن متعلق به دولت بوده و مابقی متعلق به ستاد اجرایی فرمان امام، بخشی به سهامداران سهام عدالت و بنیاد تعاون که وابسته به سپاه است می باشد، بنابراین اینها به عنوان سهامداران اصلی باید پاسخگوی اجرای این قانون برای ایثارگران تحت پوشش خود باشند.

سهامداران اصلی باید پاسخگوی اجرای رفع مشکلات برای ایثارگران تحت پوشش خود باشند.

سرمدی یادآور شد: در این راستا در این جلسه کمیسیون اجتماعی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توضیحات خود آماری ارائه داد که در شرکت ها و سازمان هایی که زیر نظر وزارت ارتباطات قرار دارند، موضوع تبدیل وضعیت را اجرا کرده اند، اما در شرکت مخابرات که درصد عمده آن بخش خصوصی است با توضیحاتی که مدیرعامل شرکت مخابرات ارائه دادند و صحبت های نمایندگان قرار بر این شد که به مدیرعامل شرکت مخابرات ایران ۱۰ روز مهلت داده شود تا در نشست با سهامداران اصلی این قانون را اجرا کنند.

وی افزود: در نهایت در کمیسیون اجتماعی تصمیم گرفته شد که اگر در مهلت مقرری که تعیین شده این قانون اجرایی نشد و به نوعی به قانون تمکین نکردند، درخواست اعمال ماده ۲۳۴ قانون آیین نامه داخلی مجلس به صحن علنی ارجاع داده شود که طبیعتا بعد از تصویب در صحن علنی به مراجع قضایی ارجاع داده شود.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس در جمع بندی نشست کمیسیون اجتماعی گفت: مسئولان شرکت مخابرات قبول و تعهد کردند که تا ۱۰ روز آینده مشکل تبدیل وضعیت کارکنان شرکتی شرکت مخابرات را برطرف کنند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
کاربر
2022-07-17 10:29

افزودن دیدگاه جدید