کد مطلب: 

268798
نماینده مجلس: قانون مجلس دست دولت را برای تسهیل مجوز کسب و کار باز کرده است
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: مجلس مسئولیت خود را در تدوین قانون برای تسهیل دریافت مجوز کسب و کار انجام داده و اکنون نوبت دولت است که با اجرای بی‌نقص آن، اشتغال‌زایی را در کشور رونق دهد.
عباس مقتدایی

به گزارش سیتنا، عباس مقتدایی در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به اهمیت اجرای دقیق قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار از سوی دولت، گفت: موضوع تسهیل کسب و کار در کشور، موضوعی میان بخشی و فراتر از یک قوه است و باید نواقص و کاستی هایی که در این زمینه وجود داشته را نیز مربوط به یک دولت ندانیم چرا که همه دولت های قبل، هر یک به نوعی در این زمینه هم کار کرده و هم غفلت هایی داشته اند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: مجلس یازدهم با فهم عمیق از این موضوع که باید رسالت خود را در زمینه تسهیل کسب و کار به سرانجام رسانده و به صورت فوری به این موضوع بپردازد، موضوع تسهیل کسب و کار را در دستور کار خود قرار داد.

وی در ادامه با بیان اینکه مجلس مسئولیت خود در تدوین قانون را انجام داده و اعتبار لازم نیز داده شده است، عنوان کرد: امروز دولت باید از شرایط بهره برداری کرده و با اجرای قانون، اشتغال زایی را در کشور رونق دهد، چرا که اگر تا دیروز نقص و خلاء قانونی داشتیم و دست دولت بسته بود، امروز مجلس دست دولت را با تدوین قانون باز کرده است.

مقتدایی همچنین با اشاره به مطالبه نمایندگان از قوه مجریه برای اجرای قانونی که خود دولت مشتاق به آن بوده، یادآور شد: تأکید داریم تیم اقتصادی دولت، به ویژه وزرایی که به صورت مستقیم با موضوع راه اندازی کسب و کار مرتبط هستند، با بهره گیری از اختیاراتی که دارند، گام های بر زمین مانده را بلندتر بردارد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز پیگیری های خوبی برای اجرای قانون انجام شده، اما نیاز جامعه برای دریافت مجوز کسب و کار بیش از گام هایی است که دولت برداشته و ما به عنوان قانونگذار منتظر برداشته شدن گام هایی با توان بیشتری از سوی دولت هستیم.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
کاربر
2022-05-16 15:20

افزودن دیدگاه جدید