کد مطلب: 

263799
به‌روزرسانی سامانه هوشمند سوخت باید گام به گام اجرایی شود
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: به‌روزرسانی سامانه هوشمند سوخت نیازمند زمان است که باید از پروتکل‌های ارتباطی آغاز شده و سپس گام به گام جلو برود. در فازهای بعدی نیز تجهیزات مکانیکی این سامانه نیازمند به‌روزرسانی است.
سامانه هوشمند سوخت

به گزارش سیتنا؛ مصطفی نخعی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به ضرورت به روزرسانی سامانه هوشمند سوخت، بیان کرد: متاسفانه سیستم های فعلی تناسبی با تکنولوژی روز ندارند. ما در دهه ۸۰ این تجهیزات را متناسب با تکنولوژی روز در جایگاه ها نصب و راه اندازی کردیم. اما در طول این سال ها به سراغ بهینه سازی و بهبود شرایط سامانه هوشمند سوخت نرفتیم.

وی در ادامه اظهار کرد: این سامانه هوشمند در طول این سال ها خدمات زیادی برای کشور داشته است اما اکنون این سامانه آسیب پذیر شده است. باید از تکنولوژی های جدید در این زمینه استفاده شود. پروتکل های ارتباطی در جایگاه ها نیز نیازمند به روزرسانی است. حدود سه سال پیش پروژه جدیدی در سامانه هوشمند سوخت برای به روزرسانی پروتکل های ارتباطی راه اندازی شد که توفیقاتی نیز داشت.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: در حمله سایبری که اتفاق افتاد جایگاه هایی که از این تکنولوژی ارتباطی جدید استفاده می کردند با قطعی مواجه نشدند و ارتباط آنان برقرار بود. پروتکل های ارتباطی و تجهیزات مکانیکی در سامانه هوشمند سوخت نیازمند به روزرسانی بوده که باید گام به گام اجرایی شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (2 رای)
کاربر
2021-11-27 11:25

افزودن دیدگاه جدید