کد مطلب: 

263424
حضور دستگاه‌ها برای ارائه نظرات تخصصی در مورد پیش نویس طرح حمایت از کاربران
سخنگوی کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی گفت: نشست‌های کمیسیون مشترک طرح حمایت متفاوت از صحن علنی مجلس است و در صحن نهادها و کارشناسان حضور ندارند اما در کمیسیون تمامی دستگاه‌ها حضور دارند و نظرات مخالف یا موافق خود را مطرح می‌کنند.
لطف اله سیاه کلی

به گزارش سیتنا، لطف اله سیاه کلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت در تشریح هفتمین نشست صبح امروز ( دوشنبه، 24 آبان ماه )  کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی، گفت: در نشست امروز با حضور کارشناسان و نمایندگانی از وزارت ارتباطات، ستاد کل نیروهای مسلح، پلیس فتا، انجمن الکترونیک اتاق بازرگانی و مرکز پژوهش های مجلس به محتوای پیش نویس طرح پرداخته شد.

وی افزود: مرکز پژوهش های مجلس پیش نویس طرح را در فصول مختلف دسته بندی و توضیحات کلی را در مورد آن ارائه و سپس نمایندگان دستگاه ها توضیحات کارشناسی را ارائه کردند.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس یازدهم با بیان اینکه عزم خوبی در اعضای کمیسیون مشترک برای نگاه جامع به این طرح وجود دارد، ادامه داد: اعضا عجله ای برای سرعت دادن به تصویب این قانون ندارند البته نسبت به موضوع بی تفاوت نیستند اما تاکید دارند که  در طرح باید پیوست های فنی، رسانه ای، فرهنگی و محتوایی لحاظ شود و نگاه اقناعی به جامعه داشته باشد و موضوعات را به خوبی برای جامعه تبیین کند.

سیاهکلی یادآور شد: در نشست‌های کمیسیون رسانه‌ها حضور دارند و به صورت زنده از طریق سایت و درگاه اینترنتی خبرگزاری خانه ملت و همچنین اپلیکیشن تلوبیون پخش می شود و این نشان از این دارد که ما با نظرات کارشناسان طرح را پیش می بریم.

سخنگوی کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی ادامه داد: نشست های کمیسیون متفاوت از صحن علنی مجلس است و در صحن نهادها و کارشناسان حضور ندارند اما در کمیسیون تمامی دستگاه ها حضور دارند و نظرات مخالف یا موافق خود را مطرح می کنند.

وی با یادآوری اینکه فضای مجازی نه تنها برای ما بلکه برای دنیا ناشناخته است، تصریح کرد: برخی کشورها به دلیل دانش بیشتر سریع تر به مقاصد خود در فضای مجازی رسیدند و برخی کشورها دیرتر و ما جزو کشورهای میانه هستیم و به نسبت دانش قابل قبولی در رابطه با فضای مجازی داریم.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (4 رای)
کاربر
2021-11-15 11:41

افزودن دیدگاه جدید