کد مطلب: 

262538
ارسال کنندگان پیامک‌های کلاهبرداری در آمریکا شناسایی می‌شوند
بر اساس طرح کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا، ارائه دهندگان خدمات بی سیم در این کشور باید ارسال کنندگان پیامک‌های فریبنده که در آنها ادعای اعطای جایزه مطرح شده را شناسایی و بلوکه کنند.
پیامک‌های انبوه

به گزارش سیتنا، مهر به نقل از سی ان بی سی، نوشت: یکی از چالش‌های مهم در آمریکا ارسال انبوهی از پیامک‌های فریبنده است که در آنها ادعای اعطای جایزه مطرح شده، اما در عمل اجرای دستورالعمل‌های این پیامک‌ها نتیجه‌ای جز کلاهبرداری از افراد ندارد.

بررسی‌های کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا نشان می‌دهد میزان شکایات مردم آمریکا به علت دریافت پیامک‌های ناخواسته در سال ۲۰۲۰ میلادی نسبت به سال گذشته نزدیک به ۱۴۶ درصد افزایش داشته است.

کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا به زودی طرحی ارائه خواهد داد تا ارسال کنندگان پیامک‌های کلاهبرداری را شناسایی و بلوکه کند.

در اکثر این پیامک‌ها ادعا شده که فرستنده نماینده قانونی یک شرکت خدمات ارتباطی است و به کاربر وعده‌هایی مانند دریافت جایزه یا بازپرداخت برخی مبالغ داده می‌شود.

در سال ۲۰۲۰ حدود ۱۴۰۰۰ مشتری خدمات مخابراتی و ارتباطی در آمریکا پیامک‌های ناخواسته دریافت کردند که نسبت به سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۱۴۶ درصد افزایش نشان می‌دهد. از ابتدای سال ۲۰۲۱ تا به حال نیز بیش از ۹۸۰۰ شکایت با همین موضوع دریافت شده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (4 رای)
کاربر
2021-10-19 12:41

افزودن دیدگاه جدید