کد مطلب: 

262280
شهادت افشاگر فیس‌بوک این بار در اروپا
فرانسیس هوگن نتیجه تحقیقات داخلی شرکت فیس‌بوک را در کنگره آمریکا افشا کرد که نشان می‌دهد اینستاگرام می‌تواند برای نوجوانان مضر باشد. وی به زودی در اروپا نیز شهادت خواهد داد.
افشاگر فیس‌بوک

به گزارش سیتنا، مهر به نقل از سی ان بی سی، نوشت: فرانسیس هوگن افشاگر فیس‌بوک که چند روز قبل در کنگره آمریکا بر علیه این شبکه اجتماعی شهادت داد، به زودی در اروپا نیز شهادت مشابهی خواهد داد.

هوگن قرار است با حضور در پارلمان انگلیس اسناد و شواهد موید ادعاهای خود را ارائه کند. وی که قبلاً مدیر محصولات فیس‌بوک بوده، هفته قبل تصریح کرده بود فیس‌بوک شرکتی است که به سود بیشتر از منافع مردم اهمیت می‌دهد و از نمایندگان کنگره خواسته بود برای مقابله با این روند مداخله کنند.

به دنبال این افشاگری‌ها، نیک کلگ سخنگوی ارشد فیس‌بوک گفت این شبکه اجتماعی قابلیت‌های تازه‌ای را معرفی می‌کند تا نوجوانان از محتوای مضر دور بمانند.

دولت انگلیس در حال حاضر به دنبال وضع قوانین جدیدی است که بر اساس آن کنترل غول‌های دنیای فناوری تشدید خواهد شد تا نظارت و اقدام علیه محتوای غیرقانونی یا مضر به صورت آنلاین تضمین شود. بی توجهی به این امر جریمه‌ای معادل ۱۰ درصد درآمد جهانی سالانه این شرکت‌ها یا ۱۸ میلیون پوند (۲۴ میلیون دلار) - هر کدام که بیشتر باشد- در پی خواهد داشت.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (4 رای)
کاربر
2021-10-13 11:06

افزودن دیدگاه جدید