کد مطلب: 

262125
صفحه‌های وب را به پی‌دی‌اف تبدیل کنید
فرمت پی‌دی‌اف یکی از پرکاربردترین فرمت‌های رایانه‌ای است که امروزه در دستگاه‌های مختلف از قبیل رایانه‌های رومیزی، لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و تبلت قابل استفاده است. برخی از کاربران دستگاه‌های هوشمند برای تبدیل فایل‌های مختلف به پی‌دی‌اف دچار مشکل هستند و از همین رو در ادامه روشی برای تبدیل صفحه‌های وب به پی‌دی‌اف را بیان می‌کنیم.
پی دی اف

به گزارش سیتنا به نقل از آنا، کاربران سیستم عامل ویندوز و اندروید با روشی ساده می‌توانند صفحه‌های وب را با فرمت پی‌دی‌اف ذخیره کنند.

شیوه تبدیل صفحه‌های وب به پی‌دی‌اف در ویندوز

در سیستم عامل ویندوز مرورگر‌های مختلفی برای جست‌وجو در اینترنت وجود دارد. کاربران این سیستم عامل در مرورگر کروم به منظور تبدیل یکی از صفحه‌های وب به PDF باید روی گزینه سه نقطه در سمت راست بالای صفحه کلیک کرده و پس از آن گزینه پرینت (Print) را انتخاب کنید. پس از باز شدن پنجره پرینت در قسمت destination گزینه save as pdf را انتخاب و سپس محل ذخیره‌سازی آن صفحه را در رایانه خود مشخص کنید.

نحوه تبدیل صفحه‌های وب به پی‌دی‌اف در مرورگر فایرفاکس نیز تقریباً شبیه به روش بیان شده برای مرورگر کروم است. در صورتی که کاربر در مرورگر فایرفاکس کلید‌های Ctrl + P را همزمان باهم فشار دهند صفحه پرینت باز می‌شود.

در این صفحه در پنجره مربوط به destination باید گزینه Microsoft Print to PDF انتخاب شود. اکنون با کلیک کردن روی گزینه print صفحه مورد نظر به صورت پی‌دی‌اف ذخیره می‌شود.

روش ذخیره‌سازی صفحه‌های وب به صورت پی‌دی‌اف در اندروید

سیستم عامل اندروید پرکاربردترین سیستم عامل گوشی‌های هوشمند در سراسر جهان است از همین رو هرگونه آموزش کاربردی برای اندروید به‌سرعت مورد استقبال کاربران قرار می‌گیرد. کاربران این سیستم عامل برای تبدیل صفحه‌های وب در مرورگر کروم می‌توانند گزینه سه نقطه سمت راست بالای صفحه نمایش را انتخاب کرده و بعد از آن وارد پخش پرینت شوند. در این صفحه نیز کافی است گزینه save as pdf را انتخاب کرده و در نهایت صفحه‌های مختلف وب را به صورت پی‌دی‌اف در گوشی مشاهده کرد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (4 رای)
کاربر
2021-10-10 09:58

افزودن دیدگاه جدید