کد مطلب: 

261153
افزایش اتهامات ضدانحصار علیه آمازون در آمریکا
واشنگتن آمازون را مورد پیگرد قضایی قرار داد و مدعی شد آمازون شرایط را برای فروشندگان ثالث به گونه‌ای تعیین می‌کند که آنها در نهایت از فروش تولیدات خود به قیمتی کمتر از قیمت عرضه شده در آمازون در دیگر فروشگاه‌ها منع شوند.
شرکت آمازون

به گزارش سیتنا، فارس به نقل از رویترز، نوشت: به گفته کارل ریسین دادستان کل واشنگتن از این طریق فرایند قضایی آغاز شده بر علیه آمازون از ماه می به صورت گسترده تری دنبال خواهد شد.

مقامات قضایی در واشنگتن تصمیم گرفته اند اتهامات ضدانحصار گسترده تری را برعلیه شرکت آمازون بررسی کنند تا توافق های این شرکت با عمده فروشان و فروشندگان ثالث را به چالش بکشند.

از سوی دیگر روال تعیین قیمت توسط آمازون مشتمل بر هزینه هایی است که تا 40 درصد از کل قیمت هر محصول را شامل شده و موجب افزایش قیمت تمام شده این محصولات برای مصرف کننده می شود.

در شکایت جدید ادعا شده آمازون توافق هایی با عمده فروشان به عمل می آورد تا حداقل سود را برای آنها تضمین کند. بنابراین اگر آمازون قیمت کالایی را پایین آورد تا با فروشنده آنلاین دیگری رقابت کند، عمده فروش نیز باید مابه التفاوت قیمت فروش جدید و حداقل قیمت توافق شده را بپردازد. این امر به ضرر عمده فروشان طرف قرارداد با آمازون است.

آمازون در واکنش این شکایت ها را رد کرده و ادعاهای طرح شده در آنها را غلط توصیف کرده است. در بیانیه این شرکت آمده که عمده فروشان خود قیمت محصولات عرضه شده خود را تعیین می کنند .

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
کاربر
2021-09-14 14:46

افزودن دیدگاه جدید