کد مطلب: 

259795
اختلال در روند واکسیناسیون کرونا در ایتالیا بدلیل حمله سایبری
پرتال ثبت نام برای تزریق واکسن کرونا در منطقه لاتزیوی ایتالیا بدلیل حمله سایبری دچار اختلال شد. وقوع این حمله مورد تأیید مقامات محلی قرار گرفته است.
اختلال در روند واکسیناسیون کرونا در ایتالیا بدلیل حمله سایبری

به گزارش سیتنا، مهر به نقل از زد دی نت، نوشت: مقامات محلی در لاتزیو مجبور شدند برای اطلاع رسانی در مورد این حمله و آگاه کردن مردم از فیس‌بوک استفاده کنند. این حمله بر سایر سیستم‌های آی تی در لاتزیو نیز تأثیر منفی گذاشته است.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده در صفحه فیس‌بوک فرمانداری لاتزیو حمله‌ای قدرتمندانه به پایگاه داده پرتال واکسیناسیون لاتزیو انجام شده و همه سیستم‌های مرتبط با آن از کار افتاده‌اند. لذا گرفتن وقت برای ثبت نام و تزریق واکسن کرونا ناممکن شده است.

در اطلاعیه یادشده تصریح شده که به علت این حمله فرایند ثبت نام و تزریق واکسن در منطقه لاتزیو با تأخیر انجام خواهد شد. در این اطلاعیه مشخص نشده که این حمله ماهیت باج افزاری دارد و هکرها خواستار دریافت باج از مقامات محلی در لاتزیو شده‌اند یا خیر، اما برخی منابع مطلع به سی ان ان گفته‌اند این حمله از طریق نفوذ به نمایه کاربری یکی از مدیران پرتال واکسیناسیون رخ داده و هکرها با قفل کردن داده‌های موجود خواستار دریافت باج شده‌اند، اما مقامات این درخواست‌ها را رد کرده‌اند.

بر اساس اطلاعیه مذکور عوامل این حمله هنوز شناسایی نشده‌اند و سیستم‌های رایانه‌ای داخلی مرتبط با پرتال واکسیناسیون لاتزیو هنوز راه اندازی نشده‌اند تا از گسترش ویروس رایانه‌ای در آنها جلوگیری شود.

همچنین داده‌های مربوط به وضعیت سلامت کاربران و همین طور داده‌های مالی و بودجه‌ای هنوز به دست هکرها نیفتاده‌اند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
کاربر
2021-08-03 11:44

افزودن دیدگاه جدید