کد مطلب: 

259537
کرونا در خفاش‌های انگلیسی هم کشف شد
تحقیق جدیدی که در انگلیس انجام شده نشان می‌دهد ویروس عامل ایجاد بیماری کرونا در انسان‌ها در گونه‌ای از خفاش‌های انگلیسی موسوم به خفاش‌های نعل اسبی وجود دارد.
کرونا در خفاش‌های انگلیسی هم کشف شد

به گزارش سیتنا، مهر به نقل از سی جی تی ان، نوشت: بررسی یادشده حاکیست که خفاش‌های نعل اسبی، ویروس کرونا را از مدت‌ها قبل و برای مدت زمان طولانی در بدنشان دارند و علت تازه کشف شدن این ویروس آن است که به تازگی و تنها بعد از شیوع ویروس کرونا بدن خفاش‌ها برای شناسایی ویروس مذکور آزمایش شده است.

محققان این طرح می‌گویند شواهدی وجود ندارد که نشان دهد این ویروس در گذشته و حال به بدن انسان‌ها منتقل شده باشد یا در آینده چنین چیزی رخ دهد، مگر اینکه جهش در ویروس مذکور موجب چنین رویدادی شود.

پژوهشگران انگلیسی نمونه‌های مدفوع بیش از ۵۰ خفاش نعل اسبی را در نقاط مختلف انگلیس برای تجزیه و تحلیل جمع‌آوری کرده‌اند و در یکی از این نمونه‌ها ویروس کرونا را شناسایی کرده و برای آن عنوان RhGB۰۱ را انتخاب کرده‌اند.

همین یافته جدید نشان می‌دهد که باید بررسی‌های گسترده‌ای به منظور یافتن انواع ویروس کرونا در خفاش‌های سراسر جهان انجام شود. از سوی دیگر باید توجه داشت که ممکن است خفاش‌ها حامل ویروس‌های خطرناک دیگری برای انسان‌ها باشند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 3
2021-07-26 15:16

دیدگاه‌ها

تصویر مرجان
خوب وقتی در نوعی از خفاش ها ویروس کرونا کشف شده و از اونجا که خفاش جانور الوده و پر میکربیه، دیگه تحقیق راجع به خفاشای کل دنیا چه لزومی داره؟ و هزینه ی زیاد اینکار چه لزومی داره؟ تمام خفاشای دنیارو نابود کنین جای هزینه برای ازمایشو تحقیق روشون.. نکنه خفاشام باید حمایت بشن؟
ارسال شده توسط مرجان در 08 مرداد 00 - 08:59

افزودن دیدگاه جدید