کد مطلب: 

259354
از طرح نجات بایدن کلاهبرداری سایبری شد
جنایتکاران آنلاین با سوءاستفاده از طرح بایدن و ناآگاهی مردم وب سایت‌هایی را راه اندازی کرده‌اند و افراد را به ثبت اطلاعات خصوصی خود در آنها ترغیب می‌کنند.
از طرح نجات بایدن کلاهبرداری سایبری شد

به گزارش سیتنا، مهر به نقل از زد دی نت، نوشت: دولت بایدن یک طرح نجات ۱.۹ تریلیون دلاری را به تصویب رسانده که هدف از اجرای آن احیای اقتصاد آمریکاست.

بررسی‌های مؤسسه امنیتی دومین تولز نشان می‌دهد: جانیان آنلاین با سوءاستفاده از طرح بایدن برای پرداخت کمک هزینه به خانواده‌های آمریکایی دهها سایت قلابی ثبت نام برای دریافت پول ایجاد کرده‌اند.

در این سایت‌ها ادعا شده درج اطلاعات شخصی برای دریافت کمک هزینه‌های دولتی ضروری است و تلاش شده ظاهر آنها شباهت زیادی به سایت‌های دولت فدرال ایالات متحده داشته باشد.

دامین تولز اعلام کرده که بررسی برخی از این سایت‌ها نشان دهنده پیوند آنها با یک شرکت توسعه خدمات وب در نیجریه به نام گلدن ویوز اینوویشنز است. در این سایت‌های قلابی به دقت طراحی شده، جزئیات پرداخت‌های دولت بایدن با دقت توضیح داده شده و از کاربران برای ثبت درخواست دعوت شده است.

کاربران باید اطلاعاتی مانند نام، آدرس، شماره‌های تأمین اجتماعی، عکس گواهینامه رانندگی و حتی نام کامل مادر خود را در این سایت‌های کلاهبردار ثبت کنند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
کاربر
2021-07-20 14:21

افزودن دیدگاه جدید