کد مطلب: 

258818
شبکه اجتماعی حامی ترامپ مورد حمله هکرها قرار گرفت
دونالد ترامپ، یک شبکه اجتماعی جدید به نام GTTR راه اندازی کرد، اما روز گذشته GTTR برای مدت کوتاهی هک شد که مشکل ظرف چند دقیقه ردیابی و برطرف شد و هکرها فقط توانسته بودند نام چند کاربر را تغییر دهند.
شبکه اجتماعی حامی ترامپ مورد حمله هکرها قرار گرفت

به گزارش سیتنا، مهر به نقل از رویترز، نوشت: شبکه اجتماعی که مشاور ارشد ترامپ راه اندازی کرد هک شد این درحالی است که ۵۰۰ هزار نفر در آن ثبت نام کرده بودند.

اسکرین شات ها نشان می دهند پروفایل مایک پمپئو نیز در این فرایند تغییر کرده بود.

میلر در یک بیانیه ایمیلی درباره هک نوشت: مشکل ظرف چند دقیقه ردیابی و برطرف شد. هکرها فقط توانسته بودند نام چند کاربر را تغییر دهند.

در این میان یکی از خبرنگاران نشریه سالن اسکرین شات ها‌‌یی از چند پروفایل GTTR در توئیتر منتشر کرد از جمله حساب کاربری مایک پمپئو (وزیر امور خارجه دولت ترامپ) و خود میلر که طی هک تغییراتی در آنها ایجاد شده بود. در پروفایل آنها نوشته شده بود: «جوبا بغداد اینجا بوده است. مرا در توئیتر دنبال کنید».

او همچنین درباره امنیت این شبکه اجتماعی گفت که وضعیت آن اصلاح شده است.

جالب آنکه ظاهر این اپ شباهت بسیار زیادی به توئیتر دارد و در حقیقت بخش‌های خانه، پست‌ها و پروفایل کاربران با توئیتر یکسان است. GTTR در اپ استورهای اپل و گوگل خود را به عنوان یک شبکه اجتماعی بدون تبعیض برای مردم سراسر جهان معرفی کرده است.

پس از حمله حامیان ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا در ششم ژانویه، توئیتر حساب کاربری وی را به طور دائم حذف کرد. فیس بوک اعلام کرد حساب کاربری ترامپ حداقل تا ۲۰۲۳ در وضعیت تعلیق باقی می‌ماند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
کاربر
2021-07-05 11:19

افزودن دیدگاه جدید