کد مطلب: 

257990
سازگاری اپلیکیشن چت فیس‌تایم اپل با اندروید و ویندوز
شرکت اپل در کنفرانس اخیر خود به‌روزرسانی‌های اپلیکیشن چت ویدیویی فیس‌تایم را نمایش داد و امکان برقراری تماس با چندین نفر را به آن افزود، همچنین این نرم افزار را با دستگاه‌های اندرویدی و ویندوز سازگار کرده است.
سازگاری اپلیکیشن چت فیس‌تایم اپل با اندروید و ویندوز

به گزارش سیتنا به نقل از اقتصاد ایران، این اقدام اپل را در رقابت مستقیم تری با شرکتهایی نظیر زوم قرار می دهد که در دوران پاندمی کووید ۱۹ محبوبیت فزاینده ای پیدا کردند و نخستین اعلام مهم کنفرانس سالانه طراحان نرم افزار اپل بود.

اپل قابلیت هایی مانند مبهم کردن زمینه و بهبود صدا اضافه کرد که به گفته کِرگ فدریقی، مدیر نرم افزار اپل، هدف آن ضبط جزییات مکالمات در تماسهای ویدیویی است.

کنفرانس طراحان جهانی اپل برای دومین سال پیاپی به دلیل پاندمی به صورت آنلاین برگزار می شود در حالی که معمولا هزاران طراح برنامه در آن شرکت می کردند  وامیدوار بودند اپل به نگرانی‌های آنها گوش کند.

مارکو آرمنت، طراح برجسته و مجری پادکست فناوری هفته گذشته در یک پست وبلاگ نوشت: مدیران اپل باید به دو حقیقت واقف باشند. یکی این که اپلیکیشنها برای اپل ارزش به همراه می آوردند و دیگری این که طراحان مشتریان را جذب می کند و این برنامه اپل نیست. آزار طراحان و القای این که آنها باید پای اپل را ببوسند زیرا به آنها اجازه می دهد میلیاردها دلار ارزش به پلتفرمشان اضافه کنند نه تنها حریصانه، بخیلانه و از نظر اخلاقی مذموم است بلکه فوق العاده اهانت آمیز محسوب می شود.

کنترل اپل روی برنامه هایی که در فروشگاه برنامه این شرکت عرضه می شوند و کمیسیون ۱۵ تا ۳۰ درصدی که از فروش دیجیتالی دریافت می کند، تحت تفحص رگولاتوری قرار گرفته و در قلب شکایت ضد انحصارطلبی قرار دارد که از سوی شرکت اپیک گیمز مطرح شده است.

اپل اعلام کرده که مدل فعالیت فروشگاه اپ استور این شرکت با ایجاد فضایی برای اپلیکیشنهای پولی که مصرف کنندگان به آنها اطمینان دارند، بازار نرم افزار آنلاین را توسعه بخشیده است. این شرکت هفته گذشته به بررسی اشاره کرد که بر اساس آن، اپلیکیشنها ۶۴۳ میلیارد دلار درآمد از صورتحساب و فروش در سال گذشته داشته اند که ۹۰ درصد آن از پرداخت کمیسیون اپل معاف بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، نتایج نظرسنجی از بیش از ۴۰۰ طراح نشان داد طراحان مستقل کوچکتر که سالانه یک میلیون دلار یا کمتر درآمد دارند و هزینه کمتری پرداخت می کند در مقایسه با طراحان شرکتهای بزرگتر که هزینه بالاتری پرداخت می کنند، احساس مثبتی نسبت به ارزشی که اپل فراهم می کند، دارند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
کاربر
2021-06-09 14:03

افزودن دیدگاه جدید