کد مطلب: 

257984
تولید نمایشگر کش‌سان جهت ارزیابی سلامت توسط سامسونگ
محققان یک شرکت کره‌ای موفق به ابداع یک نمایشگر OLED شده‌اند که تا ۳۰ درصد کش می‌آید بی‌آنکه تغییری در عملکرد آن به وجود آید. این دستگاه مانند چسب زخم به پوست انسان می چسبد.
سامسونگ نمایشگر کش‌سان برای ارزیابی سلامت ساخت

به گزارش سیتنا، مهر به نقل از ورج، نوشت: یک شرکت کره ای نمایشگر او ال ای دی با قابلیت کشسانی ابداع کرده که تا ۳۰ درصد کش می آید. یک نمونه از آن در دستگاه مانیتور ضربان قلب استفاده شد.

سامسونگ در حوزه توسعه نمایشگرهایی که مانند کش لاستیکی در تمام جهات کشیده می‌شوند، به پیشرفت‌هایی دست یافته است. این شرکت ادعا می‌کند یکی از موارد استفاده آن ساخت ابزارهای فناوری پزشکی انعطاف پذیر است.

محققان شرکت کره‌ای اخیراً یک نمایشگر OLED ابداع کرده‌اند که ۳۰ درصد کش می‌آید و همزمان عملکرد آن تغییری نمی‌کند. آنها برای آزمایش این فناوری، نمایشگر را در یک مانیتور ضربان قلب با قابلیت کشسانی به کار بردند.

«یونگ جون یون» یکی از مهندسان سامسونگ در بیانیه‌ای در این باره می‌گوید: قدرت این فناوری به کاربر کمک می‌کند تا اطلاعات بیومتریک خود را برای مدت زمانی طولانی‌تر بررسی کند. علاوه بر آن لازم نیست کاربر هنگام خواب یا تمرین ورزشی ابزار را از پوست خود جدا کند، زیرا این وصله شبیه پوست انسان خواهد بود. همچنین کاربر می‌تواند اطلاعات بیومتریک خود را به راحتی روی نمایشگر مشاهده کند و نیازی به انتقال آنها به یک دستگاه دیگر نیست.

هرچند این نمایشگر در مراحل ابتدایی توسعه است، اما حتی پس از هزار بار کشیده شدن، عملکرد آن تغییری نمی‌کند. شرکت سازنده این فناوری معتقد است چنین نمایشگری در آینده می‌تواند از طیف مختلفی از سیستم‌های نظارت بر سلامت پشتیبانی کند.

جزئیات این تحقیق در ژورنال «ساینس ادونسز» منتشر شده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
کاربر
2021-06-09 11:19

افزودن دیدگاه جدید