کد مطلب: 

257573
رشد ۶۵۰ درصدی سود بیمه نوین
گزارشات و صورت­‌های مالی منتهی سال ۹۹ شرکت بیمه نوین در سامانه کدال، خبر از رشد ۶۵۰ درصدی سود انباشته این شرکت در مقایسه با سال ۹۸ می‌دهد.
جهش ۶۵۰ درصدی سود بیمه نوین

به گزارش سیتنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، شرکت بیمه نوین در ۱۲ ماهه سال ۹۹ با کسب سود انباشته ۳.۸۵۶.۹۳۴ میلیون ریال به رشد ۶۵۰ درصدی نسبت به سال ۹۸ دست یافت.

بر همین اساس بیمه نوین در ۱۲ماه سال ۱۳۹۹، ۱۳.۷۴۳.۳۰۶ میلیون ریال حق بیمه تولید و در دوره مشابه سال گذشته آن ۹.۹۰۱.۳۸۸ میلیون ریال حق بیمه تولید کرد که نشان از رشد ۳۹ درصدی دارد.

بیمه نوین در سال ۹۹ بیشترین حق بیمه تولیدی را از سرفصل‌های درمان با سهم ۳۳ درصد ، بیمه‌های زندگی با سهم ۱۸ درصد ، ثالث با سهم ۱۷ و بدنه خودرو با سهم ۸ درصدی کسب کرده است. این شرکت در این بازه زمانی، با افزایش ۲۸ درصدی حق بیمه تولیدی بیمه‌های زندگی، تمرکز بر افزایش سهم سایر رشته های بیمه و کاهش سه درصدی سهم بیمه درمان نسبت به دوره مشابه سال گذشته، پرتفوی خود را بهینه کرده است. همچنین نسبت خسارت بیمه نوین در سال 99 نسبت به دوره مشابه سال گذشته، تعدیل مثبت سه درصدی داشته است.

همچنین طبق گزارش منتشر شده، عملکرد مطلوب بیمه نوین در ۱۲ ماه سال گذشته هم در بخش بیمه گری و هم در بخش سرمایه گذاری­‌ها، این شرکت را به سود خالص ۴.۰۵۵.۸۴۰ میلیون ریال رساند تا شاهد جهش ۵۹۰ درصدی نسبت به سال ۹۸ باشد. این شرکت همچنین به ازای هر سهم ۱۵۴۶ ریال سود محقق کرد که به نسبت دوره قبل رشد ۵۹۰ درصدی داشته است.

گفتنی است، بیمه نوین در سال ۹۹ سرمایه ثبت شده خود را ۷۵ درصد افزایش داد و به رقم ۲.۶۲۴.۰۰۰ میلیون ریال رساند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
کاربر
2021-05-26 10:23

افزودن دیدگاه جدید