کد مطلب: 

256084
تصویب طرح جهش تولید دانش‌بنیان باعث تولید محصولات داخلی با کیفیتی بالاتر می‌شود
عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، گفت:با تصویب طرح جهش تولید دانش‌بنیان می‌توان امیدوار بود که محصولات داخلی با کیفیت بالاتر و قیمت ارزانتر تولید شوند.
تصویب طرح جهش تولید دانش‌بنیان باعث تولید محصولات داخلی با کیفیتی بالاتر می‌شود

به گزارش سیتنا، مجتبی رضاخواه در گفت‌وگو با خانه ملت، در مورد تاثیر تصویب طرح جهش تولید دانش‌بنیان در توسعه اقتصادی کشور، گفت: اگر قرار است از تولیدات داخلی حمایت کنیم باید محصولاتی تولید شود که قابل رقابت با محصولات تولید شده در سایر کشورها باشند، بنابراین باید یک نوع سیاست‌های حمایتی برای حمایت از تولیدات داخلی اعمال کرده و طبیعی است که حتما باید یک نوآوری مبتنی بر دانش در تولیدات داخلی ایجاد کنیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در طول چند سال گذشته مشکلات مختلفی پیرامون عملکرد شرکت‌های دانش بنیان احصاء شده است که باعث شده بود این شرکت‌ها در روند فعالیت خود موفق نباشند که به دنبال آن در نهایت این طرح در جهت حمایت از تولیدات شرکت‌های دانش بنیان تدوین شده تا در جهت رفع آنها در چارچوبی قانونمند برنامه‌ریزی شود.

رضاخواه تصریح کرد: با تصویب طرح جهش تولید دانش‌بنیان می‌توان امیدوار بود که محصولات داخلی با کیفیت بالاتر و قیمت ارزانتر تولید شوند.

باید یک نوع سیاست‌های حمایتی برای حمایت از تولیدات داخلی اعمال کرده و طبیعی است که حتما باید یک نوآوری مبتنی بر دانش در تولیدات داخلی ایجاد کنیم.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مشکلاتی که تاکنون شرکت‌های دانش بنیان در مسیر فعالیت‌های خود با آنها مواجه بوده‌اند، یادآور شد: یکی از مشکلات اصلی این شرکت‌ها این است که باید عموما با شرکت‌های خارجی رقابت کنند در حالیکه محصول خارجی جای خود را در بازار جهانی پیدا کرده است و کالای مشابه ایرانی برای رقابت با آن نیاز به لیسانس دارد، ضمن اینکه شرکت مصرف‌کننده باید بتواند به تولیدات شرکت ایرانی اعتماد کند که راه آن برخورداری از حداقل‌های ملزومات فنی است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: در این طرح پیش‌بینی شده است که اگر احیانا محصولی در داخل توسط شرکت‌های دانش بنیان تولید شد بتواند در داخل کشور لیسانس دریافت کند، همچنین باید از آنها با اعطای سرمایه در گردش حمایت شود و به طور کلی یک سری موانعی که در مسیر تولید و بازاریابی وجود دارد در پی تصویب این قانون رفع شوند.

گفتنی است کلیات طرح جهش تولید دانش‌بنیان در نشست صحن علنی با 207 رأی موافق، 9 رأی مخالف و  4 رأی ممتنع از مجموع 235 نماینده حاضر به تصویب رسید.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 3
2021-04-07 12:59

افزودن دیدگاه جدید