کد مطلب: 

253466
تولید خودروهای برقی بدون راننده اپل و هیوندای در سال ۲۰۲۴ آغاز می‌شود
طبق اعلام رسانه های کره جنوبی، ممکن است شرکت خودروسازی هیوندای و شرکت اپل به زودی توافق شایع شده پیرامون اتومبیل های برقی خودران را نهایی کنند و انتظار می رود این وسایل نقلیه تا سه سال آینده تولید شوند.
تولید خودروهای برقی بدون راننده اپل و هیوندای در سال ۲۰۲۴ آغاز می‌شود

به گزارش سیتنا، تسنیم به نقل از راشاتودی، نوشت: رسانه های کره جنوبی اعلام کردند که شرکت خودروسازی هیوندای و غول فناوری آمریکا یعنی شرکت اپل ممکن است به زودی توافق شایع شده خود را در مورد اتومبیل های برقی خودران نهایی کنند و انتظار می رود این وسایل نقلیه تا سه سال آینده تولید شوند.

روزنامه محلی "آی تی نیوز کره" Korea IT News روز یکشنبه به نقل از منابع آگاه اعلام کرد با توجه به اینکه مذاکرات این دو شرکت به شدت ادامه دارد، پیش بینی می شود که این توافق تا ماه مارس نهایی شود.
این رسانه در ادامه گفت این خودروها در کارخانه ای در آمریکا توسط کیا موتورز که شرکت وابسته به هیوندای کره است، تولید می شوند.

بر اساس این گزارش، این دو شرکت قصد دارند حدود 100000 وسیله نقلیه را در سال 2024 یعنی سه سال زودتر از آنچه در گزارش های قبلی اعلام شده بود، روانه بازار کنند.

اخبار مربوط به احتمال توافق بین این سازنده اتومبیل های الکتریکی و شرکت اپل باعث افزایش سهام هیوندای در روز جمعه شد.

سهام آن حدود 20 درصد جهش کرد و حدود 8 میلیارد دلار به سرمایه بازار این شرکت افزوده شد. این در حالی بود که سهام شرکت کیا موتورز، دومین تولید کننده بزرگ خودرو در کره جنوبی، بیش از هشت درصد رشد داشت.

سهام اپل در آخرین روز معاملات این هفته شاهد چنین جهشی نبود اما سرمایه گذاران آن قبلاً به اخبار مبنی بر ورود این غول فناوری به بازار خودرو در پایان دسامبر واکنش نشان داده بودند.

هیوندای اولین جایی بود که با صدور بیانیه ای به این همکاری جدید اشاره و اعلام کرد که مذاکرات با شرکت سازنده آیفون ادامه دارد اما خاطرنشان کرد که تاکنون هیچ تصمیمی در این باره گرفته نشده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 3
2021-01-12 12:29

افزودن دیدگاه جدید